Tõeline sõber tunneb ka üksikuna rõõmu oma abielus ja lastega sõpradest, naudib nende perega koos olemist ja elab kaasa laste edusammudele. Tõeline sõber oskab ka abieluinimesena mõista vallalise probleeme, kuigi samas seisus olles oleks ehk lihtsam samastuda.
Kuid ometi eeldame lähedaste hukkamõistu, sest seda, mis meie hinges tegelikult toimub, on sageli raske - kui mitte võimatu - sõnadega seletada. Nii olemegi lausa raudkindlad selles, et mõistmine on mõnes olukorras täiesti välistatud. Sulgume endasse ja arvame, et kuna keegi nagunii mind ei mõista, siis… no siis ei mõistagi ja punkt! Olen maailmas ihuüksi ja õnnetu. Nõiaring.
Teine näide on naine, kes defineerib oma segasevõitu suhte staatust nii, et konkreetse definitsiooni paikapidavust tema kirjeldatud olukorras on raske uskuda. Ehk siis teisisõnu - see suhe tundub jutu järgi olevat palju tõsisem, kui ta ise seda uskuda tahab või teisi veenda üritab.
On raske öelda, kas (näilist) distantsi meeldib rohkem hoida suhte nais- või meesosapoolele, kuid väita pea iga päev ninapidi koos aega veetes, et see polegi suhe, on pehmelt öeldes totter.
Nii tekib lõpuks paratamatult küsimus: mille nimel me siis elame? Kas kõike peabki suutma selgelt sõnastada, ühiskonnas levinud raamidesse suruda ning teistele loogiliselt kõlavana lahti seletada?
Või võiksime vahel lihtsalt uskuda, et kõige tähtsam on iseenda ja oma eluga rahul olla, mitte aga lõputult enda defineerimisvajaduse või teiste arvamuse pärast põdeda.
Ja kui ise rahul oleme, küll siis teised ka mõistavad. Vähemalt need, kelle puhul on mõistmine meile tähtis. Sest mina usun, et siirus ja otsekohesus võidab. Elame ju vaid üks kord ning kellel sellest põdemisest tagantjärgi küll kasu peaks olema?