Kui varasemad, juba 19. sajandil vabrikutes valmistatud puidust kiikhobused uhkustavad laka ja sabaga, siis tänapäeval tehakse puidust, nahast, plastist ja/või metallist ka üllatavalt tagasihoidliku kujuga ratsusid. Sellised vormiotsingud paeluvad mainekaid disainereid, kes viimastel aastatel on just Milano disaininädalal oma uudisloomingut esitlenud. Näiteks mullu pälvisid maailma disainipealinnas palju tähelepanu Rootsi disainiduo Front kujustatud kiikhobud Furia mainekale Viini toole valmistavale mööblivabrikule Gebrüder Thonet Vienna ja Jaapani disainirühma Nendo läbipaistvast plastist minimalistlikud ratsud Itaalia ettevõttele Kartell. Aasta varem rõõmustas huvilisi hollandlase Marcel Wandersi klassikast inspireeritud muinasjutuline Arion. 2008. aastal tõi Itaalia puidutootja Riva 1920 rahva ette muljetavaldavalt lihtsa joonega ratsu Giulia.
Eesti noorima kiikhobusemudeli autor on Maile Grünberg. Tema tallis edenevad praegu ratastel ja kaartallal vineerist ratsud.
«Mulle meeldivad ajaloolised kiikhobused,» tunnistab sisearhitektist disainer Maile Grünberg. Ja lisab, et paraku tal endal lapsena kiikhobust polnud, kuid tema laste suureks lemmikuks sai vineerist ratsu, mida nõukogude ajal toodeti Tartus. Praegu peab see lelu pensionipõlve nende maakodus.
Kuna särtsakas daam jumaldab painutatud vineeri, disainis ta sellest mullu ratastel hobuse ja tallal kiikhobuse. Tallinna vineeri- ja mööblivabrikus töötades kavandas Grümberg painutatud vineerist hulgaliselt eksperimentaalmööblit.
«Painutatud vineer on ilus ja naturaalne materjal, millest saab lapsesõbralikke esemeid valmistada. Alustasin hobustega, aga sellesse sarja tuleb veel lisa,» räägib disainer, kelle tallis «seisavad» mitmes värvitoonis ratsud.