Singapur. Seal on maailma kõige väiksem sündimus – ainult 0,81 last naise kohta. 2012. aastal otsustas valitsus koos Mentosega korraldada rahvuse öö, mis julgustaks paare oma patriotismi valla päästma. Lisaks on seatud piirangud ühetoaliste korterite saadavusele, et soodustada kooselamist ja eeldatavasti ka paljunemist. Singapuri valitsus kulutab igal aastal umbes 1,6 miljardit programmidele, mis julgustaksid inimesi rohkem paljunema.
Lõuna-Korea. Iga kuu kolmandal kolmapäeval suletakse kontorid kell seitse. See on perepäev. Selleks et inimesed rohkem paljuneksid, pakutakse lisaks ka rahalisi stiimuleid.
India. Üldiselt on Indial hästi ja sealne sündimus on 2,48 last iga naise kohta. Probleem on ühes väikeses India kogukonnas nimega parsi, kus inimeste arv kahanes kuuekümne aastaga umbes 50 000 inimese võrra. Selle probleemi lahendamiseks mõeldi välja kampaaniad «Ole vastutustundlik – ära kasuta täna õhtul kondoomi» ja «Kas ei oleks aeg oma emast lahku minna?». Viimaste andmete järgi on parsi populatsioon jälle tõusuteel.
Itaalia. Sündimus seal on 1,43 last naise kohta, mis on Euroopa keskmisest 1,58 palju madalam. Itaalial on hoopis teine ja pisut vastuoluline lähenemine, kuidas probleemi lahendada. Nimelt teavitavad nad rahvast, et aeg tiksub ja lapsed ei tule ei tea kust – «Ilul ei ole vanust, aga viljakusel on». Samas ei ole paarid sellisele kampaaniale hästi reageerinud ja seda peetakse läbikukkumiseks.
Hongkong. 2013. aastal plaanis Hongkongi valitsus Singapuri eeskujul mõjutada paare rahaliselt, et nad paljuneksid rohkem. Sellest plaanist ei tulnud midagi välja. Kusjuures Singapuris saavad vanemad esimese ja teise lapse eest 4400 dollarit (4162 eurot) ja kolmanda, neljanda ja viienda eest 5900 dollarit (5581 eurot).
Hispaania. Seal on sündimus madal ja tööpuudus aina tõuseb. Poolel noortest ei ole tööd. 2017. aastal jaanuaris võttis valitsus tööle Edelmira Barreira, kelle ülesandeks ongi selliste trendide põhjuste leidmine ja sündimuse kõveriku ülespoole keeramine.