Võime arutada, kas netisuhtlus meeldib meile rohkem või vähem kui päris-elus vestlemine, aga üks on selge – sama inimene võib võrgus ja päriseselus käituda väga erinevalt. Inimene, kes on end näiteks töökohtumiseks kenaks sättinud, riidesse pannud ja kuskile füüsiliselt kohale läinud, on paratamatult natuke teistmoodi häälestatud kui see, kes chat’ib kolleegiga hommikuse sagrise olekuga, võileib ühes ja lapsemähe teises käes või kamandab asjaliku tekstimise vahepeal koera vakka ja õpetab lapsele ükskordühte.
Väga tihti mõjutab netisuhtlust impulsiivsus, mille põhjuseks on paljuski see, et võrgus olles arvame me end olevat teistele nähtamatud, anonüümsed, kättesaamatud. Ja tunneme end isegi kesk kõige ägedamat sotsiaalmeedias toimuvat vaidlust või chat-sõnasõda kalli inimesega olevat justkui üksi – sest olemegi üksi oma arvuti või telefoniekraani ees. Kui suhtleme pelgalt teksti vahendusel, siis me ei näe kedagi muud, ei taju suhtluskaaslast nii nagu tavalises vestluses.
Selle kõigega võiks ju leppidagi, ent siiski suhtleme me ju ikkagi ka võrgus reaalsete inimestega ja paraku põhjustab kirjeldatud nähtamatuse- ja anonüümsustunne tihti seda, et suhtlemine muutub keeruliseks. Ütleme asju, mida hetk või paar hiljem kibedasti kahetseme. Saame teise öeldust valesti aru, üle küsida ei julge ja oleme solvunud või – vastupidi – liiga rõõmsad. Või hoopis oleme külge õppinud kombe kesk keeruliseks kiskuvat netivestlust lihtsalt end välja logida, eemale minna (vahel ilma igasuguse kommenteerita, vahel väljamõeldud vabandusega «puder kees üle» või «kolleeg tuli suitsetama kutsuma» laadis).