Selline ignoreerimine tekitab partneris totaalse segaduse ja abituse tunde, sest küsimusele, et mis lahti on, kas ei vastata üldse või saab kuulda, et lahti pole midagi, ära mõtle asju välja. Hiljem vabandatakse heal juhul nii, et polnud hea aeg või tuju rääkida, oli midagi muud mõttes või et vaikus – ja mitte suur arutamine – ongi täiskasvanulik viis enda siseilmaga ja probleemidega toime tulla. Kui teine pool püüab siiski kontakti saada, siis viidatakse ebamääraselt, et hiljem – ja ohvrile jääb tunne, et mitte kunagi pole õiget aega rääkida ja mingi hetk võidakse ka öelda, aga kõik on ju hästi, polegi midagi arutada. Jutud jäävad rääkimata, lahendamata probleemide arv üha suureneb, omavaheline suhtlemine jääb soiku või muutub äärmiselt pealispindseks.
Ignoreeritud partner hakkab jälgima iga oma sammu ja sõna, saamaks aru, mis küll võis valesti minna ja kuidas saaks teisiti, käib kikivarvul, püüab kaaslast mitte häirida ja üritab tema mõtteid lugeda – aga kasu sellest pole. Kui taolist ignoreerimist esineb suhtes korduvalt, siis kaob partneri eneseusk, end tajutakse väärtusetuna, nähtamatuna, vahel hullunagi (kui pidevalt saab kuulda, et ära mõtle probleeme välja, kõik on ju hästi). Pidevalt otsitakse viga endas, enesehinnang muutub olematuks ja lõpuks võib see areneda depressiooniks või ärevushäireks.
Emotsionaalne väärkohtlemine
Võib kõlada koledalt, aga taoline ignoreerimine on jõhker emotsionaalse väärkohtlemise vorm. Ignoreerija tahab sel viisil kontrollida suhet ja kaaslast, saada ruumi endale olemiseks ja tegutsemiseks ning samas saab õigustada seda kõike mõistliku ja kuldse vaikimisega. Eesmärk on võit, saada teine tunnistama oma vigu, andestust paluma, tekitada teises süütundeid. Partneri soove ja väärikust ei peeta millekski. Kuna partner peab kogu aeg kikivarvul käima, kartes kontakti kaotada, saavutab ignoreerija korraga lausa kaks eesmärki – ta saab partneri tohutu tähelepanu, iga tema vajadust püütakse arvestada ja teisalt saab ta alati endale võimaluse eemale tõmbuda. Kogu vastutus suhte eest pannakse ühele poolele, kes tunneb, et iga tema sõna või liigutus võib viia kaaslasepoolse ignoreerimiseni.