Olen enamuse oma täiskasvanuelust olnud paarisuhtes ja loomulikult on mu partnerid olnud samal ajal minu väga head sõbrad. Aga et ma kedagi teist peale kallima ei vajaks, oleks ilmne liialdus. Sotsiaalse olendi, inimesena, on mul vaja vaheldust. Tahangi süüa erinevaid asju ja rääkida erinevate inimestega. Muidugi võin arutada oma tsükli eripärasid ka mehega (olude sunnil kusjuures peabki seda tegema), aga kui seda sõbrannaga räägin ja kaasale mitte, ei tunne küll kuidagi, et meest vähem armastaks, tema eest asju varjaksin või teda ebaoluliseks pean. Mehi, kellel sõpru pole, peetakse tallaalusteks memmekateks, naiste osas pole ma hinnangu osas ka oluliselt leebem.
Teismelisena ei pidanud ma ennast üldse sõbranna-inimeseks. Ei osanud seda enda jaoks muudmoodi seletada, kui et olen poistega paremini läbi saav inimene, mis sa siin teismelisena nii väga analüüsidki. Äkki olin vaid vanusest tingitud ebakindlusest hirmul, et jään mõnest sotsiaalsest grupist-teemast-üritusest välja?
Mõned aastad hiljem, olles üle 20, avastasin, et mul on sõbrannad täiesti olemas, sest täiskasvanuna sõbrustamine lausa sobib mulle! Tiinekatena oli sõbrannaks olemine lisaks toredusele ka emotsionaalselt kurnav kohustus. Eeldati, et sõbranna on see, kes on iga emotsioonivirvenduse jaoks olemas, kuulamas, patsutamas, lohutamas. Nõu andmas ja aitamas! Kätte maksmas, kui vaja. Olenemata kellaajast, asukohast ja üleüldisest hetke sobivusest.
Pigem psühholoog kui sõber