Vastus: lisaks hambutule karistusele lugematute maailmaparandajate kääksatused, kuidas pahategija on ohver, kellel on tegelikult väga raske ja keda tuleks hukkamõistu asemel hoopis aidata. Ma nimetan seda lühidalt kurjategijate kätelkandmise tendentsiks (sest seda teist nime ei ole viisakas ajalehes kirjutada).
Tunnistan ausalt, seda kolumni on eriti raske kirjutada, sest ma tunnen, et mu hing on täis. Ma olen kurb ja pettunud, et ilmselgelt andestamatu kuriteo toime pannud inimene elab viie kuu pärast oma elu edasi ja üks pere on lapse võrra vaesem. Ma olen vihane, et sellistel asjadel lastakse juhtuda. Ja veel olen väga häiritud sellest, et igasugust inimkõntsa peab esmajoones mõista üritama.
Lisaks on väga veider, et joobest hakkab saama mitte raskendav, vaid kergendav asjaolu. Ametlikult seda küll kuskile kirja ei panda, kuid «Ah, purjus peaga...» on väga sügavale juurdunud. Teist sama palju tobe on see, et joobes juhi (vabandust, hommikuks oli tal vaid 0,08 promilli, ehk siis lihtsalt juhi) patte pisendas allaaetud tüdrukul turvavarustuse puudumine (mis poleks teda antud juhul nagunii päästnud) ja asjaolu, et ta ilmselt ei näinud tüdrukut (kindlasti mitte joobega seotult...).
Tühised karistused ja lõputu käehoidmine
Tundub naeruväärne, et inimese surmaga lõppenud õnnetuse eest on karistuseks viiekuune vanglakaristus, ja see ei ole mingi rõõmus naer. Siit hea idee neile, kellel on vaja kellestki vabaneda, kui keegi teine pole nõus teie musta tööd tegema. Jooge end täis ja ajage ebasoovitav isik autoga alla. Siis redutage öö otsa metsas ja edasi on juba lihtne. Istute oma viis kuukest ära ja korras (NB! Tegemist on kirjandusliku liialdusega. Autor ei soovita kedagi autoga alla ajada. Ka joobes olles mitte.). Kui see oleks nali, oleks see oleks erakordselt must huumor, aga see ei ole. Ja aina mustemaks see läheb.