Talistu on juba teist aastakümmet vedamas pereettevõtet Kauksi Puhkemajad Peipsi järve kaldal, tegeleb käsitööga ja on aktiivne kohaliku elu arendaja, mis näitab – nagu ta ise ütleb –, et kodusistuja naine ta pole.
Siiski ei tee Talistu enda arvates midagi väga ebatavalist. Ettevõtliku naise tiitel tuli idavirumaalasele niivõrd ootamatu, et põhjustas isegi pisut ebamugavust: «Ma tunnen, et neid naisi on Eestis tuhandeid, kes oleks võinud sellise tunnustuse saada.»
Kuid head sõna on loomulikult meeldiv kuulda, tõdes ettevõtja: «Kui sellest on abi meie külale ja maaelule, siis on see väga positiivne ilming.» Enda suurimaks panuseks külaellu peab naine Kauksi suveturu käivitamist ja promomist.
Projekt sai suuremat kajastamist just tänu Talistu eestvedamisele – ise leiab ta, et tegemist oli turismitöötaja suurema müügioskusega. Teavitustööd sai tehtud palju: «Kirjutasin sellest turust, et inimesed saaksid teada, et selline koht ja võimalus on olemas nii müüjatele kui ostjatele. Ma arvan, et kõik, kes kohal käisid, jäid rahule.»
Ettevõtluses on naistel ja meestel ühtmoodi raske
Kui küsida Talistult, kas Eestis on raske naisena ettevõtlusega tegeleda, siis ei jää ta vastust võlgu: «Mina arvan, et ei ole raske. Valimistega seoses olen mõelnud sellele – mina ei tunne, et minul oleks raskem midagi teha sellepärast, et olen naine.»
Talistu näeb kahte sugupoolt võrdsena ega tunne, et riik peaks naistest ettevõtjaid senisest rohkem toetama: «Ega meestel ka tegelikult kerge ei ole.» Samas tõdes 47-aastane naine, et ega temagi nooremas eas nõnda tegus polnud: «Võib-olla naistel on rohkem perega tegemist, aga minu lapsed on suured. Võib-olla on mul sellepärast rohkem aega.»