Mina kellegi üle kohut ei mõista, elage, kuidas tahate ja parafraseerides A.H. Tammsaaret, võiks öelda: igaüks vaadaku ise, kuidas õndsaks saab.
Üks asi häirib mind ka maal ja see on seotud minu erialaga. Nimetame seda siis professionaalseks kretinismiks, ma proovin seda kirjeldada. On üks viltu, lääpas, kohe nagu kokku kukkumas maamajake ja tumedate tuhmide seinte taustal siravad ja sillerdavad uued valged plastaknad! Mõnikord on nad armsalt koos majaga viltu ette pandud, st loodist väljas, teinekord rangelt loodis, mis siis, et maja nende ümber on viltu mis viltu. Ja see ei ole veel kõik, sest akende soojustusvaht turritab akna ja seina vahelt välja. Ma ei saa aru, kas rumalad on inimesed, kes ise aknaid ette panevad või aknatootjad oma õpetustes: soojustusvaht ei tohi jääda looduse meelevalda, see peab olema kaetud, sest päike ja vihm «sööb» selle ära; viie aasta pärast toas sisepaled ja tapeet hallitavad ja kui on vaja süüdlast otsida, siis soovitan vaadata peeglisse. Peeglis on need kõige rumalamad tegelased, paraku.
Ja ka see ei ole veel kõik, sest nagu kirss tordil on selle «häärberi» lookas seina või lääpas katuse küljes valge satelliiditaldrik. Ei tahaks nagu halvasti kellelegi öelda, aga ega me nendest vaeste maade lihtsatest inimestest eriti paremad pole – nendest, kellel on pee paljas, nälg majas ja kes ise just astusid alles «puu otsast alla», aga – NB! – uus nutitelefon peos.
Vaadake, üks asi on võime enda üle naerda ja see on vist voorus, aga kas laia lõuaga enda üle irvitamine (mis siis, et maja kohe pähe kukub, peaasi, et uued aknad ees ja satipann katusel) on ikkagi see, mille poole püüelda? Õnnelik on see, kes saab aru, millal ta iseendale valetab ja sellega iseennast mõnitab ning enda üle irvitab.