Näiteks Itaalias usutakse, et kui sul on uue aasta esimesel päeval seljas punane pesu, siis tuleb hea aasta. Mulle meenub, et kunagi sõitsime sõpradega aastavahetust veetma ühte Eesti väikelinna ja keegi arvas, et uuel aastal õnne tagamiseks peaks seljas olema uus pesu. Üks sõbranna võttis asja väga tõsiselt, sest hea aasta kaotsiminekuga ei saa ju riskida, ja läks kohalikku poodi, kust ta viimasel hetkel mingid vuplid ka sai. Aga vähemalt uued. Unustasin tagantjärele uurida, kas tal ikka tuli hea aasta.
Aga mitte ainult iseenda, vaid ka sõprade ja lähedaste hea uue aasta eest tasub hoolt kanda. Taanis on komme uue aasta esimesel päeval sõprade uste ees taldrikuid pilduda, et neil tuleks hea aasta, sest teatavasti killud toovad õnne. Mida rohkem, seda uhkem.
Rumeenias aga usutavat, et uue aasta esimene päev on ainuke päev, mil loomad oskavad rääkida. Seega tuleks kuulata, mida lemmikud sosistavad. Loomade sosinate kuulamine pidi tooma uueks aastaks õnne. Kui aga sellest kellelegi rääkida, mida loomad on teile usaldanud, siis on see vastupidiselt kindel tee halvale aastale.
Palju on ilmaga seotud uskumusi, näiteks et kui tuul puhub läänest, siis tuleb hea aasta, kui aga idast, siis halb. Mulle siiski meeldib uskuda, et ühe päeva ilm ei saa määrata kogu aasta saatust ja inimesel endal on selle kujundamises suurem roll. Uurisin kolleegidelt, mida nemad teevad, et uus aasta tuleks hea. Keegi neist ei rääkinud ebausust ega rituaalidest, mis neil uue aastaga seoses on, kõik aga kinnitasid, et nad annavad uue aasta lubadusi.