Otsustasin mõnda aega tagasi taktikat muuta ja tundub, et see on edukalt läinud. Uus võte ei seisnegi muus erakordses kui selles, et uus kaaslane peaks sobituma minu olemasolevase ellu, mitte mahtuma sinna siis, kui spetsiaalselt jõuga ruumi teha. Seega – pimekohtingukaaslane, kelle jaoks kuidagi ekstra aega ei olnud, saigi esimesel korral ühele suurele peole kaasa võetud, mis koosnes umbes kolmekümnest minu sõbrast. Teine noormees tuli samal põhjusel kaasa uusi vibraatoreid tutvustavale üritusele. Kolmandal korral kroonis mu strateegiat edu ja korjasingi täieliku peavõidu üles.
Kohe enda tõelise mina näitamine lihtsustab otsinguperioodi ja kolmekümneselt on pilk juba piisavalt tulevikku suunatud, et ei viitsi tühja paugutada ja niisama vahel kätt hoidmas käia. Kas suudame teineteise kõrval vastu pidada või mitte? Ideaalis on ju see inimene edaspidi koos minuga elu lõpuni ja näeb mind miljonis erinevas olukorras. Sünnitusvaludes, hambaarsti kartes, kõhugripis, saab heal juhul juukseid hoida, kui eelmisel ööl liiga palju veini olen joonud ja seisab tikksirgelt, kui ta kikilipsu sätin enne fotoseina ette astumist. Kodu peab olema mõnus rahusadam, kus ma ei taha ärrituda pinnale kerkivate ärritavate omaduste pärast, kui kaaslane enam teeselda ei viitsi ning lõpuks hinge ja halva käitumise kohvri lahti kisub. Liiga hilja.
Samas, ükskõik, kui loomulikult ma ennast hinges sunnin presenteerima, mõned iseloomu ja oleku iluvead jäävad alguses raudselt näitamata. Sõbranna kombel hommikuti meikima ei torma, aga võimalusel hiilin enne kallima ärkamist hambaid pesema. Ja kui seda ei jõua, on meil mõlemal oma voodipoolel salajane nätsupakk käeulatuses, mündivärske hommikuse suudluse huvides. Kuni esimese ühise pohmellihommikuni, millest alates murdub jää ja tavaline hommikune hingeõhk on täiesti normaalne ega vääri põdemist.