Huvitaval kombel ei ole kinkide võrdlemise komme aga kuskile kadunud ka täiskasvanute hulgas, ja arutamisele tulevad nii laste kui enda kingitused. Tänu kõikvõimsale internetile on sedasorti diskussioonidest võimalik osa saada ka ise selleks märkimisväärselt panustamata, ja nii ei ole ka mina teiste kodudesse piilumisest päris ilma jäänud. Nagu ikka, on inimesi ja lapsi, kes saavad, ütleme, mõned kingid, ja inimesi ja lapsi, kes saavad mõnevõrra rohkem.
Lisaks on veel mõned, kes saavad ikka väga palju rohkem. Need inimesed on ilmselt vähemuses, aga see, et nende olemasolu üha enam mu teadlikult küllalt piiratud inforingi jõuab, näitab, et nende hulk kasvab. Ja kuigi ma ei ütle kellelegi, kuidas nad elama peavad ega mõista nende valikuid hukka, tekivad mul enne täieliku mõistmise saavutamist siiski mõned mõttekohad.
Ebapraktilised kingikuhjad
Esiteks muidugi raha. Päris mitme lapse nähtud kingikuhja hinnasilt jäi kindlasti täiesti vabalt Eesti keskmise kuupalga kanti, mõnel puhul rohkemgi. Ja paljudes peredes on lapsi rohkem kui üks... Muidugi, mõnel juhul võib seal taga olla aastapikkune planeerimine, majandamine ja kombineerimine, aga mitmed vanemad mainivad korduvalt viimasel hetkel leitud vahvaid asju, mille lihtsalt pidi ostma. Ma ei tea, kas asi on minus või milleski muus, aga minul ei ole mitmesajaeurosed impulssostud naljalt võimalikud.
Teine kitsaskoht on ruum. Lihtne, labane põrandaruum. Tore on vaadata jõulupilte kingikuhjade keskelt vaevu välja paistvatest lastest, aga mina praktilise inimesena tahaks väga teada, kus kõiki neid asju hoitakse. Pole ju praegused jõulud esimesed ega viimased, ja ka eelmised ja tulevased kingitused peavad kuskile mahtuma.