Et väljas oli tuisk ja talv, läksid inimesed ühel hetkel Pantrit õue otsima ja hõikama. «Kassi-kassi, kassi-kassi!» – nii hüüdsid inimesed vahel Pantrit. Kulus tunde, kuid Pantrit ei tulnud. Inimesed muutusid rahutuks ja ka Tarmo ei saanud enam asu, sest kogu inimeste tähelepanu kulus Pantri otsimisele. «Imelik, no mina olen ju olemas,» ei mõistnud Tarmo, milleks selline paanika.
Vastu ööd läks perenaine õue tänavale otsinguid jätkama ja tuli viimaks hilisööks tagasi, Panter kaenlas. «Nähh, no et nad ta ka nii kiiresti üles pidid üles leidma,» torises Tarmo endamisi oma kohevasse karva.
Panter oli tulnud tagasi koduõue vastu hilist õhtut – tal oli hakanud külm ja tuisk oli tugevamaks muutunud. Pealegi oli ta tasahilju hakanud mõistma, et tegelikult polnud too «valge logard» talle ju midagi halba teinud – polnud see ju tema valik, et nende ühised inimesed veel ühe kassi võtta olid plaaninud.
Nii mattis suure musta kassi südant üha enam kasvav süütunne, mis ei lasknudki temast enam lahti. Tuppa saades oli Panter kõike muud kui pahane. Perenaine kallas tema kaussi värske piima ning kui tema pilk kohtus Tarmo omaga, ütles Panter vaikselt – nii vaikselt, et üksnes Tarmo võis seda kuulda: «Anna andeks, kulla sõber. See polnud Sinu süü, et oled valge ja et Sind just siia toodi. Lihtsalt mina olin kade.»
Tol õhtul magasid Must Panter ja Valge Tarmo elutoa diivanil kõrvuti. Nii kõrvuti, nagu nad seni eales polnud maganud. Ei mingit susinat, ei mingit riidu. Üksnes vaikne nohin ja tasane nurrumine.