Jälgi ekstraverte. Kui tunned, et ei oska inimestele läheneda ning juttu alustada, siis on hea mõte ekstravertide käitumist jälgida. Nad on inimestega suhtlemisel suurepärased ning ilmselt saad neid vaadeldes nii mõndagi ka endale kõrva taha panna. Põhimõtteliselt oled häbelikkusega võitlemisel ju enda jaoks suhtluskooli läbi viimas, nii et kuula, jälgi, pane tähele ning õpi!
Kui kahtled, siis küsi. Kui sa ei tea, millest kellegagi rääkida, siis võid neilt lihtsalt küsimusi küsida. Inimesed armastavad endast rääkida, see on meil loomuses. Küsimus ei pea olema isegi midagi tähtsat ega tõsist, piisab ka näiteks kellegi koera või tätoveeringu kohta uurimisest.
Hoia jobudest eemale. Inimesed võivad aeg-ajalt väga nõmedalt käituda, kuid jäta meelde, et üldjuhul pole asi sinus, vaid neis endas. Ära võta asja isiklikult. Targem oleks sellistest inimestest hoiduda, kuna sinu eesmärk on upitada siiski enda enesekindlust mitte nende oma.
Saa enda hirmudest üle. Kui su sõber kutsub sind peole, siis tasub kindlasti minna. Teadvusta endale, et hirmudega tuleb silmitsi seista, kuna vastasel juhul ei saa midagi ka muutuda. Ära lase hirmudel ja kahtlustel enda elu kontrollida. Pealegi võid õhtu lõpuks avastada, et tegelikult oli ju täitsa tore!
Kui kohe ei õnnestu, siis ära anna alla. Käisid peol ära ning istusid terve õhtu nurgas ajakirju sirvides? See ei tähenda, et kõik oleks läbi, alati ei saagi kõik õnnestuda ning sellega tuleb lihtsalt leppida. Sellegipoolest tasub alati uuesti proovida, kuna suurte muutusteni jõutaksegi samm-sammult. Kui komistad ja kukud, siis aja end aga uuesti jalgele ja rühi edasi.