Vahel juhtub, et inimene, kes tuleb elus hästi toime – on ehk isegi juhtival ametikohal, peab teisi suunama, otsustama või muud sellist – ja on ka enda tunnete ja vajadustega hästi kursis, jääb paarisuhtes hätta. Võib-olla on ta käinud erinevatel enesearengukursustel, võib-olla psühholoogi juures või lugenud mõnda suheteteemalist raamatut, võib-olla mitte – igatahes on tal teadmised selle kohta, kuidas inimeste vahel läbisaamine peaks käima ja päris tihti on need teadmised täitsa õiged. Aga ometi miski näikse olevat valesti, sest suhe üldse ei toimi.
Suhtes peab rääkima? Räägitakse oma vajadustest, ootustest, emotsioonidest. Kui näib, et teine pool aru ei saa, sõnastatakse ümber ja räägitakse veel. Kuna paarisuhte üle mõeldakse palju, siis teatakse ka, et seal tuleb otsustada. Ja kuna paistab, et teisele poolele justkui häid otsuseid pähe ei tule või tal tundub olevat üsna ükskõik, siis... hakkabki üks otsustama. See, kes on otsustamisega rohkem harjunud ja kes on suhte üle rohkem mõelnud. Ja kogeb siis, et teine muutub miskipärast üha rahulolematumaks.
Suhte alguses võtavad sellised tublid inimesed julguse kokku ja ütlevad otse välja, et nüüd tuleks See Jutt maha pidada. Defineerida suhe, rääkida ootustest ja soovidest ja plaanidest. Kõik need olulised «kes me üksteisele oleme ja mis meist edasi saab» teemad, teate küll. Ja selle julguse tulemuseks saadakse vahel, et teine kaob silmapiiri taha. Rääkijat valdab siis segadus või lausa masendus – sest käitumine, mis peaks olema mõistlik või töötab suurepäraselt teistega (tööl kolleegide või alluvate peal või lastega suheldes), lõpeb partneri puhul fiaskoga.