Tihti mõtlevad vanemad «hea lapse» jutuga, et järeltulija peaks olema viisakas, sõbralik ja ilmutama eakohaseid kohusetunde märke. Tegelikult oleks aga ideaalne, kui jõulukuul loodetavasti tekkivad viisakad kombed jätkuks edaspidigi – nii on mõnusam teiste inimeste elu, aga eelkõige on need suureks kasuks lapsele endale.
Hiljuti raamatupoodidesse jõudnud väga lastepärases ja toredate illustratsioonidega raamatus «Viisakas laps» öeldakse lihtsalt: viisakas olemine tähendab teistega arvestamist, koos elamise reeglite tundmist ja igapäevast täitmist. Palun-tänan-anna andeks-tere-head aega - võib ju tunduda, et mis seal siis nii erilist on, ent ometi annab juba väikesele lapsele palju, kui ta selliseid väga lihtsaid aga ometi olulisi sõnu kasutada oskab. Oskus käituda sobivalt annab omalaadse turvatunde – nagu reeglite teadmine seda alati teeb. Sellega kaasneb enesekindlus, mida ühelt poolt toetab vanemate ja teiste täiskasvanute, aga päris tihti ka kaaslaste heakskiit, ent veel enam saab see tuge enesekontrolli- ja kompetentsuse tundest. Jah, viisakusreeglite tundmine annab lapsele ja suurele ka võimaluse neid mingitel puhkudel mitte kasutada – aga see otsus on siis teadlik, inimese enda valik.
Lastele viisakusreeglite õpetamisel on mõned põhimõtted, mida vanemad peaksid järgima. Esmalt tuleb ise uskuda, et kommetel, teatud ühtsetel käitumisreeglitel on mõte ja neist on kasu. Et need on märgiks sellest, et hoolid teistest, pead lugu nende vajadustest ja tunnetest – ja et see on tähtis. Et head kombed teevadki seetõttu tõesti suhtlemist ladusamaks. Tühjadel, mõtteta korraldustel «käitu viisakalt» teemal pole mõtet.