Paljud saabuvad jõulupeole otse töölt ja võtavad kaasa nii mõnegi päevakorralise teema, mida tahaks kõigiga arutada. Kui seda teha lühidalt peo alguses ja üsna kiirelt otsad kokku tõmmata, on see mõistetav. Kuid katsu vältida seda, et jõulupeost saab töökoosolek, kus probleeme põhjalikult läbi arutada. Kolleegid saabuvad jõulupeole siiski mõnusalt aega veetma ja liigne tööjutt võib nii mõnelgi peotuju rikkuda. Päevaprobleemide asemel võiks teha aastast üldise kokkuvõtte ja kiigata üheskoos uude aastasse.
- Ära tee kollektiivipeost ühe mehe show’d
Igas kollektiivis kipub olema keegi, kes naudib (eriti alkoholi tarbinuna) üle kõige tähelepanu. Alguses on tema naljad isegi toredad ja tekitavad lõbusat meeleolu, kuid siiski on siin suur oht üle piiri minna. Lõpmatuseni ei jõua keegi nii-öelda ühe mehe show’d nautida. Seega jälgi, et sina poleks see, kes kollektiivipeost iseenda ümber keerleva pralle korraldab.
- Ole kolleegide või klientide klatšimisega ettevaatlik
Kuna jõulupidude õhkkond on sageli selline, kus juttu jätkub kauemaks, tuleks siiski jälgida, et sa ei läheks kolleegide ja klientide tagarääkimisega liiga hoogu. Kui meeleolu on ülev ja kõik tunduvad suured sõbrad, siis kiputakse ka saladusi välja rääkima, mis ometi võiks aga väiksema ringi teada jääda. Lihtne on asju välja lobiseda või kedagi liigselt kritiseerida, kuid hiljem sõnu tagasi võtta on võimatu. Seega katsu jääda mõõdukaks, et hiljem poleks põhjust kahetseda.
- Naudi õhtut ja ole päriselt kohal
Pea meeles, et ettevõtte soovib, et kõigil oleks jõuluõhtul mõnus olla ning on andnud selle õnnestumiseks oma panuse. Austusest tööandja vastu võiksid sedasama ka sina teha. Ole peol 100 protsenti kohal, võta osa pakutavast programmist ja katsu vältida liigset virinat toidu, peo toimumiskoha või peokorralduse aadressil. Tagasisidet võid anda peokorraldajatele pärast jõuluõhtu toimumist ning miks mitte pakkuda end uueks aastaks peo korraldustoimkonda.