Vallaline naine olla on päris kallis, selleks peab tööd tegema. Kui ma tahan maksta ise oma ilusa korteri, oma lõbusad reisid, oma pöörased õhtud, siis pean ma päevad läbi kõvasti tööd tegema ja karjääriredelit kulutama. Ma võtan oma tööd väga tõsiselt, sest minu elu eest vastutan ainult mina. Elada kellegagi koos, ükskõik, kas õnnelikult või mitte, vähendab püsikulusid kohe paugult poole võrra.
Ajakiri Atlantic kirjutas hiljuti artiklis «Rikkad naised saavad loobuda abielust, vaesed ei saa» sellest samast nähtusest, mis tegeleb korraga nii feminismi kui majandusega. Väga hea on väita, et patriarhaalne ühiskond on vananenud ja tänapäeva naised iseseisvad, et õnnetud abielud tuleb lõpetada ja igasuguse vägivalla juures minema kõndida, kui tegelikult ei saa seda endale palju lihtsalt lubada.
Mäletan, et olin alles hilisteismeline ja kaalusin oma esimese pikema suhte juurest minema kõndimist, kui lugesin tolleaegsest pihiajakirjast kellegi lugejakirja lahutuse materiaalse poole kohta. Mingi ilmselges depressioonis naine õigustas oma vägivaldse mehe juurde tagasi minemist jutuga sellest, kuidas ta ei saa endale üksinda lubada muud peale kööktoa niiskes puumajas. «Mul pole isegi raadio jaoks raha,» kirjutas ta. «Mehega saime ikka lausa telekat vaadata.»
Kui nüüd täiesti aus olla, siis väljavaade sellisest nukrast elust veeringuid lugedes ja vaikust kuulates oli mu jaoks piisavalt heidutav, et veel natuke aega oma kallima juures püsida. Mõne aja pärast tegin aga oma peas tehte, et minust peab piisama. Ainult mina saan teha endale sellise elu, mis ei sõltu materiaalselt, ning ainult sel moel ei pea ma sõltuma ka emotsionaalselt. Tee rahani võib olla kohati piinarikas ja keeruline, aga toob endaga kaasa vabaduse.