E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Milleks mediteerida?

Naine
Facebook Twitter
Comments
Foto: Panther Media/Scanpix

29. novembril on Eestis taas külas Veet Mano, kes viib Taevas ja Maa keskuses läbi AUM-meditatsiooni. AUM tuleneb inglisekeelsetest sõnadest ja ühendab endas teadlikkust, mõistmist ning meditatsiooni.

See 3-tunnine meditatsioon juhendab osaleja turvalises ja toetavas keskkonnas läbi inimkogemuse neljateistkümne aspekti, milleks on viha, andestamine, armastus, vastupidavus, eluenergia, kaos, tantsimine, kurbus, naer, sensuaalsus, ühisus, vaikus, austus ja jagamine. Läbi AUM-meditatsiooni saab kogeda sügavat lõõgastust, vabaneda stressist ja taastada elurõõm. 

Miks üldse mediteerida? 

Mediteerimine vähendab stressi, aitab lõõgastuda ning parandab emotsionaalset stabiilsust. Mediteerimine aitab vabaneda mõtetest ja kingib oskuse teha mitte midagi ning õpetab tõeliselt hetkes olemist.  

Kui palju peaks mediteerima? 

Inimesed on erinevad, samuti ka nende soovid ja vajadused, kuid mediteerimisega ei peaks ka üle pingutama. Kui soovite mediteerimisega tõsiselt tegeleda, siis regulaarsus mediteerimisel on isegi olulisem. Seega oleks hea regulaarselt valida sama aeg ja koht, et meie teadvus ja keha saaks harjuda. Sama koht ja aeg aitavad meil kiiremini rahuneda ja vaikusesse siseneda. Valdavalt soovitatakse mediteerida üks kord päevas. 

Kuidas erinevate meditatsioonitehnikate vahel valida? 

Kaasaegse inimese üks suuremaid muresid on aja puudus ning seetõttu otsitakse ka meditatsioonis erutavaid kiireid tulemusi, mis aga muudab vaimsete praktikatega sügavuti mineku raskeks. Mis iganes tehnika te valite, eesmärk peaks olema jõuda läbi regulaarse mediteerimise meditatiivse seisundi tekkimiseni. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles