Hügieenilise maniküüri põhitõed nii salongis kui kodus

Linda Pärn
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Kindlasti on igale iluteenindajale teada, et just hügieen on see, mis tagab korraliku töö, kuid sageli jäävad unustusse just kodusel küünte korrastamisel vajalikud hügieeninõuanded, mis on sama tähtsad.

Tunnustatud küünetehnik ja Nail Passion e-poe looja Deivia Viira annab hea ülevaate sellest, millised on vajalikud baasteadmised hügieeni kohta nii iluteenindajatel kui ka kodusel küünte korrastamisel. Samuti toob ta ka eraldi välja kõige põhilisemad hügieenitarbed, mis peaksid olema igal iluteenindajal kasutuses. 

«Klientide jaoks on puhtus, töövahendite desinfitseerimine ja steriliseerimine väga oluline. Küünetehnik võib teha näiliselt ilusat tööd, aga kui töövahendeid ei puhastata ja isegi enne hoolduse alustamist ei teostata käte antiseptikat, siis teist korda ei pruugi teadlik klient enam tagasi  minna,» ütleb Viira.

Maniküüri tegemisel on hügieenis oluline osa kätepesul. «Kuid kui keegi pereliikmetest on haigestunud, oleks mõistlik lisada käte hügieeni ka antiseptikum — kodus peaks olema samuti käte, naha ja jalgade antiseptikum,» selgitab spetsialist. «Kui samad viilid ja tangid on kasutusel ka teistel pereliikmetel või neid jagatakse sõbrannadega, siis peaks töövahendeid ka desinfitseerima ja steriliseerima.»

Desinfitseerimist pole vaja siis, kui maniküüriks kasutatakse vaid isiklikke vahendeid ja keegi teine neid ei puutu. Küll aga tuleb käed korralikult ära pesta ka siis, kui on tahtmine sõbrannaga üht parafiinivanni jagada. Sel juhul peab ka silmas pidama seda, et lahtiste haavadega ei tohiks parafiinivanni käsi panna.

Kui koduses majapidamises ei ole desinfitseerimisvahendit, saab kasutada ka teisi vahendeid. «Pindade desinfitseerimisvahendit saab teha viina, vee ja erinevate eeterlike õlide seguna, kuid tavaline 40-protsendiline viin on väga madala etanoolisisaldusega, võrreldes tavapäraste desinfitseerimisvahenditega,» märgib Viira. «Tihti arvatakse, et ühest pihustipudelist piisab nii käte kui naha antiseptikaks ning sellega desinfitseeritakse ka instrumente ja tööpindu. Selline käitumine on vale ning iga pinna jaoks on siiski eraldi vahend olemas, mis on selleks spetsiaalselt ette nähtud.»

Põhilised hügieenitarbed, mis peaksid igal iluteenindajal kasutuses olema:

• Eraldi käte antiseptikum iluteenindajale.

• Naha antiseptikum kliendile enne hooldust.

• Desinfitseerimisvahendid eraldi tööpindadele ja töövahenditele.

• Sterilisaator (nt kuulsterilisaator).

• Hügieeniplaan ning teadmised, mida, millal ja kuidas kasutada.

Tagasi üles