Raamatus «Poiss, keda kasvatati nagu koera» räägib ta selliste laste lugusid traumast ja taastumisprotsessist. Dr Perry selgitab väga ilmekalt, mis juhtub ajus, kui laps seisab silmitsi ekstreemse stressiolukorraga. Ta kirjeldab oma meetodeid selle valu kergendamisel, et aidata lapsel kasvada hingeliselt terveks täiskasvanuks.
Sügavalt liigutav, samas ilustamata raamat näitab ausalt, et ainult siis, kui me mõistame aju toimimise põhimõtteid, saame loota isegi kõige katkisema hingega lapse paranemisele.
«Kõige olulisemad õppetunnid, mida ma nendelt lastelt olen saanud, on olulised meile kõigile,» ütleb autor Bruce Perry. «Trauma mõistmiseks peame aru saama inimajust. Selleks, et aru saada, kuidas lapsed paranevad, peame mõistma, kuidas nad õpivad armastama, kuidas nad väljakutsetega toime tulevad ja kuidas stress neid mõjutab. Mõistes, millist hävitavat mõju avaldavad vägivald ja hirm armastusele ning töövõimele, hakkame paremini mõistma iseennast ja hoolitsema meid ümbritsevate inimeste, eelkõige laste eest...»
Dr Anne Kleinberg on lastepsühhiaater, psühhoanalüütiline lasteterapeut ja pereterapeut, Tallinna Lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja, kes on raamatu toimetamisel konsultandina abiks olnud ning samuti kirjutanud eessõna eestikeelsele väljaandele. «Kindlasti on see raamat väga vajalik,» ütleb ta. «Kiindumussuhte häire ja traumakogemusega lastest ei teata Eestis mitte liiga palju. Natuke teavad spetsialistid, teavad need, kes selliseid lapsi kasvatavad või aitavad. Neid spetsialiste ei ole nii palju, et nad jõuaks aidata ühiskonnas laiemalt mõista, mis lastega vägivalda kogedes juhtub või kuidas neid aidata. Selles raamatus on trauma mõjust aju arengule räägitud selgusega, millest kõigil lugejatel sõltumata taustast on võimalik aru saada.»