T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pilk peale: lastemoes domineerivad superkangelased ja retrostiil

Naine
Facebook
Comments

Nädalavahetusel Tartu Kaubamaja keskuses toimuv Moekuulutaja pöörab sel korral lastemoele kohe eriti palju tähelepanu - kogu pühapäev on laste päralt! Lisaks moeetendustele on avatud ka lasterõivaid ja -disaini pakkuvad pop-up poed.

Stilist Kirsi Altjõe sõnul domineerivad hetkel lastemoes kaks peamist suunda: retrostiil ja punk-superkangelaste-koomiksi maailm.

«Ühelt poolt on algav sügis hästi romantiline, helgelt retrostiili hõnguline ja mänguline,» kinnitab Altjõe. «Teiselt poolt on aina rohkem mõjutusi tänavastiilist, superkangelaste maailmast ning spordist.»

Foto: Tootja foto

Disainerid pakuvad lastele rohkelt ruumi olla omanäolised ja unikaalsed. Tüdrukud võivad vabalt kokku kombineerida teksapüksid ja seeliku või hoopis vaadata poiste garderoobi poole, et sealt endale mõni detail näpata. Poistelgi lubatakse miksida kokku natuke hullumeelseid komplekte, aga nagu ikka on tüdrukute mood silmapaistvam ja ekstravagantsem, kinnitab Altjõe. Stilisti sõnul on poiste trendimaailmas palju rõhku pandud jalanõudele, mis võiksid olla kas sporditossust inspireeritud või hoopis Oskar Lutsu raamatukangelase Tootsi ajastust pärit retrosaapad. Üle pika aja on poistel moes jälle mantlid, mitte ainult parkad. «Kui valida parka siis see võiks olla tumeroheline või hõbehall ja kindlasti karvase äärega kapuutsiga,» lisab Kirsi.

Foto: Tootja foto

Altjõe sõnul tasub värvidest tähele panna smaragdrohelist, oranži, ploomilillat ja veinipunast. Juba teist hooaega on lastemoes ka palju sillerdavat kulda, hõbedat ja pronksi.

Moekuulutaja lastepäev leiab Tartu Kaubamajas aset pühapäeval, 16. oktoobril.

Ajakava

12.00 Kaubamaja Lastemaailma sügismoeetendus. Stilist Kirsi Altjõe

12.30 Getter Jaani

13.00 Eesti lastemoe ja Goldtime'i lasteehete etendus. Stilist Kirsi Altjõe

13.30 Getter Jaani

14.00 Noorte moeetendus. Stilist Kirsi Altjõe

14.30 Getter Jaani

16-18 Lastemoe stilist Kirsi Altjõe annab moenõu ning aitab šopata

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles