Teinekord on loomu poolest tundlikumatel vanematel tundlikud lapsed. Sellisel juhul saab vanemaid toetada, aidata leida tugevusi, nende ja laste positiivseid külgi rõhutada, nii et vanemate muretsemine liigselt lastele ei nakkaks. Kuna lapsed otsivad väga tihti juhiseid käitumise kohta just vanematelt, on selle juhtumise tõenäosus muidu suur – laps saab vanemaid jälgides kaasa teadmise, et tulebki olla mures ja karta alati halvimat.
Vahel mõjutavad lapsi põlvkondadevahelised segadused – vanavanemad hoolivad nii oma lastest kui lastelastest, aga liigne hoolivuski võib tekitada pingeid. Noored vanemad soovivad olla iseseisvad, aga samas on nad oma isade-emade jaoks ikka alati lapsed ja sealt on konfliktid kerged tekkima.
Kui kumbki vanem on pärit väga erineva kasvatusstiiliga päritoluperest, siis võivad tülisid põhjustada erinevad ettekujutused laste kasvatamisest. Laps ei pruugi üldse aru saada, kuidas siis olla ja segadust suurendab seegi, et tahaks ju meeldida mõlemale vanemale. Kui kasvatusteemalised tülid korduvad tihti ja on tõsised, võib laps aga tunda end süüdlasena, et tema pärast ei saa kaks talle kõige kallimat inimest omavahel läbi.
Süüdistushirmust tasub üle saada
Pereteraapia puhul võib olla kõigil pereliikmetel hirm, et just neid tahetakse probleemi tekkimises süüdlaseks tembeldada. Laps kardab, et kordub ikka seesama – talle püütakse selgeks teha, et ta peab hea ja korralik olema, mitte paha. Vanem kardab kõige üldisemalt seda, et tema seesmist ebakindlust «ma ei saa hakkama, äkki ma olen halb vanem?» veelgi kinnitatakse ja öeldaksegi, et jah, oledki halb vanem.