Nii et see laikimine on umbes midagi «sain käe vahele, et õnnetust ei juhtuks». Täitsa aktseptaabel ja viisakas kodanikukohuse täitmine. Et mitte muutuda isiklikuks, jääb see kohusetäitmine kandma alati sinise pöidla pitserit, emoji on koerapeeru ja valgubatooni puhul tõesti overkill - kui see just pole sõber, kellele sa päriselt kaasa elad.
Muidugi saab ilma, aga mis elu see siis on
Kes viskab esimese kivi, öeldes et tema on patust puhas ja ei laigi kunagi sotsiaalsest vastutustundest? No vaatame seda asja - ära tõsta pöialt sina, ja ei tõsta pöialt mina. Ära loodagi. Läks paremaks midagi või? Tunned nüüd kuidagi aatelisemana end või?
Vastupidi, ühtäkki hakkab tunduma, et sind pole olemas. Postitad, ja keegi ei reageeri. Mitte keegi. Mis toimub? Mis mõttes, mitte keegi? Ei jäägi üle muud, kui ise ennast laikida. Fui.
See on mäng, kokkuvõttes täitsa tore mäng. Ma annan sulle - ja sina mulle - märku, et ma olen olemas. Isegi kui me päris elus pole sõbrad; võimalik, et Ennu Rattal kohtudes me isegi ei tereta - aga järgmisel hommikul oleme mõlemad rõõmsalt sotsmeedias kohal, jagame pilte, pajatame muljeid, tunneme ühtekuuluvust ja oleme justkui natuke rohkem elus.
Sina, valge hiir, mine sisise omaette. See on minu aeg ja minu elu. Tahan, söön vorsti; tahan, saan sotsmeediast kätte uudise, mida peavoolumeedia alles ülehomme taipab üles nokkida. Tahan, teen kellegi meele rõõmsaks, kinnitades talle pöialt tõstes, et tal on elu.