Eks muidugi, kõikidel on õigus õnnele, nii paljudele lastele, kui isu on, ja millele veel iganes. Kui see aga hakkab tulema kellegi teise, näiteks «vanade» laste arvelt, siis muutub asi kahtlaseks. Lisaks sellele, et uue lapse saanud vanem ei ole sellisel juhul ilmselgelt oma võimalusi täiskasvanud inimesele kohaselt läbi mõelnud, tekib küsimus, mis saaks siis, kui «vanade» laste teine vanem teataks, et tore, et ütlesid, mina ka ei saa mingil imeliselt heal põhjusel enam endisel tasemel panustada? Kehitame õlgu ja lähme sõpradena laiali, las lapsed otsivad ise omale vahendid? Sest kui ikka ei saa, ega siis ju ei saa tõesti? Ei kõla miskipärast tõenäoliselt. Ja nii see kuri eks nõuab muudkui «vanadele» lastele raha ja uus laps peab selle all kannatama...
Stsenaarium läheb veel huvitavamaks siis, kui teisel ringil olnud lapsevanem ka sellelt karussellilt ühel hetkel maha astuda otsustab. Kui selle tulemusena peaks elatist maksma juba näiteks kolmele järeltulijale, moodustub ainuüksi ametliku miinimumi põhjal üsna muljetavaldav summa – 645 eurot. On ju inimlikult igati arusaadav, et sellist summat igaüks meist igakuiselt välja käia ei suudaks.
Jääb vist küll vaid kaasa tunda neile vaesekestele, kellelt nii hoolimatult ja nende võimalustega arvestamata raha nõutakse. Ent ikaldus algab tegelikult seetõttu, et laste peale kulub raha olenemata sellest, mitu neid ühel bioloogilisel autoril on ja mitme eest ta maksta jaksab. Seega kui üks ei maksa, peab keegi, enamasti teine vanem, selle raha kuidagi leidma.