L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üle pika aja nägid Pelgulinna sünnitusmajas ilmavalgust kolmikud

Dagmar Lamp
, naine.postimees.ee juhataja
Facebook
Comments
Foto: PantherMedia / Scanpix

Kolmikute sünd on harv nähtus nii lapsevanemate kui sünnitusmaja jaoks, kuid tänavune august tõi Pelgulinna sünnitusmajja siiski ka kolmekordse rõõmu.

Enne käesoleva aasta augustit sündisid kolmikud Pelgulinna sünnitusmajas viimati 2012. aastal ehk neli aastat tagasi. Aastal 2011 sündis kolmikuid samas haiglas ühel korral ning aastal 2010 lausa kahel korral.

Sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Liis Jõgis märkis, et mitmikud on lapsevanematele tõeline väljakutse, aga ka tohutu rõõm. «Kuid mitmikud ei ole kingituseks mitte üksnes oma vanematele ja vanavanematele, vaid ka üksteisele – juba enne ilmale tulemist on neil olemas parimad sõbrad ja mängukaaslased,» tähendas ta.

Kokku sündis Pelgulinna sünnitusmajas augustikuu jooksul 322 värsket ilmakodanikku. Poisslapsi oli nende seas 160 ning tüdrukuid 162. Kaksikuid tuli möödunud kuul ilmale kaks paari.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles