Mulle meeldis tööl käia, sest seal võeti mind kui täiskasvanud inimest, kel olid oma ülesanded ja õigused. Mulle maksti palka ja nii sain ma aru, mida tähendab iseseisvus. Mida tähendab, kui sul on oma raha ja oma karjäär, tol ajal küll veel pisike ja naeruväärne.
Ning siis, töögraafiku kõrvale sodisin ma oma teismelisekäega pidevalt reakesi selle kohta, kuidas on raske ja enam ei jaksa. Nii raske oli, nii ebameeldiv oli, aga samas, see oli vinge tunne, et mul on suure inimese mured. Ma olen 15, siis 16 ja 17 ja mul on tööstress. Ma ikka olen inimene.
Kanadas on selline ärimees nagu Ryan Holmes, multimiljonärist internetigeenius, kes on asutanud heategevusliku programmi «The Next Best Thing», mis annab 10 000 dollari suuruseid stipendiume keskkooliõpilastele, kes tahavad… midagi teha. Ükskõik, mida, Holmes ei nõua mingeid aruandeid ega häid hindeid. Ise asutas ta teismelisena oma vanematelt laenuks võetud rahaga pitsabaari ja paintballi väljaku, mis panid alguse tema aina kasvavale impeeriumile.
Holems'i arvates on oluline, et just selles eas, kui mina käisin ema käest kehalise kasvatuse tunni jaoks tõendit lunimas, saaksid noored võimaluse oma unistusi teostada. «Paljud ettevõtjad õpivad kõige paremini läbi kogemuste ja tahavad tegutseda ning neil on vaja lihtsalt pihta hakata. TNBT eesmärk on noortele võimalus anda, aidata neid võimalikult vara potentsiaalselt edukate projjektidega,» ütles Holmes, kelle suurim firma on väärt 165 miljonit dollarit, Huffington Postile.