Üks näide, mida küsib laps isalt, kui ta näeb esimest korda ratastoolis ühe jalaga meest: «Kas tal selleks on üks jalg, et siis peab ainult ühel papul paelu siduma?» Nojah, eriti piinlik oleks siis, kui see toimuks ühe jalaga mehe kõrval... Aga samas ma nende pärast ei muretse: olen ammu tähele pannud, et inimesed, kellel on õnnetuse või looduse viperuse tõttu mingi tavainimesel nii loomulik tegevus pärsitud või võimatu, nendel on arenenud nii teised meeled kui ka teised lihased ja tihti sellisel tasemel, et me – kellel on kõik olemas – võime sellest ainult unistada. Meie keha – see looduse imetegu – mobiliseerib ennast.
Veel meenus üks kõrvalt nähtud-kuuldud lapsesuu pärl. See oli sööklas, kus inimesed tulid lõunale juba lauas istujatest mööda, võtsid kandiku ja läksid lõunasööki ostma. Sööjate laudadest läks mööda üks hästi paks mees, tohutu kõhuga, laps jäi teda vaatama ja mõtlema, siis tema peas asi klaarus ja ta esitas oma väite nagu pisike professor: «Emme, miks see onu sööma läheb, tal on kõht ju täis!»
Naabriplika hakkas ka kuidagi nihelema ja siis sain aru, et varsti lajatatakse n-ö kuvaldaga, salamisi lootsin, et ehk jääb enne hoopis magama – oli juba uneaeg, aga ei! Ta vaatas telekasse, siis vaatas mind, mõtles, vaatas veel ja valmistus midagi küsima. Olgu öeldud, et telekas oli Rio OM finaal USA-Serbia ja mina olin suvistes lühikestes pükstes ja tavalises särgis, mitte T-särgis. Ma olin peaaegu sada protsenti kindel, et tüdruk küsib: «Onu, miks sul nii kitsad õlad ja nii peened käsivarred on?» Oma jalgu ma häbenema ei pea, aga ülakeha võrreldes nende korvpalliambaalidega on pehmelt öeldes lahja – millise laiad õlad, võimsad käsivarred! Mõtlesin juba kaitsekõnet välja...