Spetsialist soovitab: kolme minuti karjäärinõu

, värbamisjuht ja karjäärinõustaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: PantherMedia / Scanpix

Vahepeal tasub endale meelde tuletada olulisi põhitõdesid, millest igapäevaelus ja töömaastikul kinni pidada. Eriti hästi mõjuvad need nõuanded siis, kui sul pole just kõige edukam päev. Karjäärinõustaja Lea Kalda annab head nõu, mis aitab ehk halba tööpäeva paremas valguses näha.

 1. Arenda oma oskusi. Elukestev õpe ei ole lihtsalt sõnakõlks. Ole avatud uuele, märka enda ümber võimalusi, kasvata ja mitmekesista oma oskusi. See hoiab vaimu ärksana ning aitab luua pinnast uutele võimalustele.
   
 2. Leia üles enda motivatsiooniallikas ja kanna selle eest hellalt hoolt. Visanda oma eesmärgid ja riputa need üles kohta, kus sa neid iga päev silmad; loe inspireerivaid lugusid, mõtteid; kuula hommikuti tööle sõites oma lemmikmuusikat; mis iganes sinu meeleolu üleval hoiab ja motivatsiooni toidab. Tähista väikeseid võite – kõik suured teod saavad alguse väikestest sammudest!
   
 3. Ümbritse end inimestega, kes toetavad ja julgustavad sind. Kas sinu suhtlusringkonnas on inimesi, kellega saad avameelselt oma püüdlustest ja kõhklustest rääkida, kes mõistavad ja toetavad sinu ambitsioone? Loodan, et on – nii mõnigi kord on hea oma mõtteid jagada ja läbi teise vaatenurga asju näha.
   
 4. Vali oma võitlusi. Usun, kõik me oleme mingil hetkel kokku puutunud inimestega, kes teavad täpselt millistele nuppudele vajutada, et meid emotsionaalselt käivitada. Tunneta, millal on mõtet tulisesse arutellu laskuda ja oma energiat sellele kulutada ning millal on mõistlikum asjal lihtsalt minna lasta.
   
 5. Meeldivate inimestega on alati mõnusam koostööd teha. Kuidas meeldivuse X-faktor aga käitumises väljenduda võiks? Minu jaoks on mõned märksõnad sõbralik ja avatud suhtlusviis, tahe ja oskus teist inimest mõista, väärikus. Pane ennast korra mõne oma kolleegi kingadesse – kas sinuga on mõnus koostööd teha?
   
 6. Võta ebaõnnestumisi kui õppetunde. Kõik ei suju alati ladusalt, ikka tuleb ette komistamisi ja kukkumisi. Eksimused ja ebaõnnestumised annavad meile võimaluse kasvada – see on sinu valik, kas sa vead endaga kaasas süüdistuste ja enesehaletsuse rasket koormat või leiad olukorrast enda jaoks selle tarkusetera, mis sind edaspidi tugevamaks teeb.
   
 7. Näita välja oma tänulikkust. Kui ka juhtub olema nii, et sinu ümber on inimesi, kes võtavad sind iseenesest mõistetavalt, ei hinda sinu panust vääriliselt või ei avalda oma tänulikkust, siis sina ise ei pea mitte samaga vastama. Ole eeskujuks. Märka teiste pingutusi, siiras tänu tiivustab – ole helde selle jagamisel!
   
 8. Ära põleta sildu. Ära lahku eelmisest tööandjast ja meeskonnast nugade peal olles. Isegi kui sa tunned põletavat soovi prahvatada välja kõik, mis sa konkreetsest inimesest arvad, olgu see ülbe ülemus või mõistmatu kolleeg. Jah, see võib anda sulle hetkeks tunde, et sa oled temast üle, pikas perspektiivis võib see aga sind kummitama tulla. Meie eluteed on käänulised, liigume oma karjääris edasi, vahetame valdkondi jne. Sa ei tea kunagi, mis situatsioonis sa kellegagi taas kohtud. Jäta alles võimalus koostööks ja suhteks tulevikus.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles