Kõik vanemad kasvatavad oma lapsi ja teevad teatud vanuseni nende eest otsuseid lähtuvalt oma väärtushinnangutest, uskumustest ning põhimõtetest. See ei ole lapsele millegi pealesurumine. Veganvanemad ei suru oma lastele porgandit kurgust alla, on loogiline, et peresiseselt toitutakse ühtemoodi. Selles pole ka midagi halba, kui laps saab juba noorest peast kodust kaasa oskused ja teadmised, kuidas toituda tervislikult, sest läbimõeldud vegantoitumine just seda on. Samuti pole selles midagi halba, kui laps teab juba noorest peast, kuidas toit meie lauale jõuab, selle asemel, et tõde tema eest varjata või häma ajada. See ei tähenda, et veganvanemad näitavad oma lastele videot tapamajas toimuvast või tegeleksid muud moodi hirmutamisega. Loomadest hoolimist õpetavad oma lastele niikuinii juba kõik vanemad, veganvanemad lihtsalt laiendavad seda ka farmiloomadele.
Enne edasi lugemist, vaata kahte videot. Mida sööb üks täitsa tavaline veganlaps?
Mida sööb üks täitsa tavaline mitte-vegan laps?
Kumma lapse menüü on tervislikum ja mitmekülgsem? Loomulikult ei saa nende videoklippide põhjal teha suuri üldistusi kõikide vegan või mitte-vegan laste kohta. Lapsed on erinevad, mõnel on hea isu, teine krimpsutab enamus toitude peale nina. Palju sõltub ka vanemate enda oskustest, võimalustes, teadmistest ja toitumisviisist. Kuid samuti ei saa üldistades eeldada, et vegantoitumine tähendab laste piinamist, näljutamist või millegi pealesurumist.
Ükski toitumisviis pole automaatselt tervislik või ebatervislik (ei segatoitlus, vegantoitumine või mis iganes muu toitumisviis), vaid see sõltub ikkagi inimese valikutest ja informeeritusest. Selleks, et üks või teine toitumisviis oleks tervislik, peab järgima teatud põhitõdesid. Liha- ja piimatoodete menüüs olemine ei tee toitumisviisi automaatselt tervislikuks (vastupidi, tavaliselt tarbitakse neid liiga palju ja tagajärjeks on erinevad terviseprobleemid), samuti ei tee nende menüüst väljajätmine toitumist automaatselt ebatervislikuks.