Kuidas panna sportlane olümpiaareenil riidesse nii, et aplaus aina kajaks ja peategelased ise end samuti mugavalt tunneksid? Minut-paar kogu maailma spordisõprade pilgu all pakub imelist võimalust tutvustada oma riiki, selle kultuuri, traditsioone, eripära. Ambitsioon on enamasti suurem, kui tahes-tahtmata ühe kostüümi peale ära mahuks. Lihtsaim lahendus tundub haarata lipuvärvide järele. Sportlane on rühikas taine tükk, miks ei peaks ta trikoloori-wrap’iks maskeerununa hea välja nägema? Või jääks truuks traditsioonile ja riietuks iidsete tavade järgi – kogu maailmale silmaringi avardav teada saada? Või äkki on ülemuslik hoopis sport – iga ese peaks kisendama treeningu järele ja olema maitse poolest nagu võimla riietusruumi paks õhk?
Praktika näitab, et hea tulemuse ja võimsad stiilipunktid saab koguda sõltumata sellest, milline taktika on valitud. Hea maitse peitub pisiasjades, täpses doseeringus, materjalivalikus, proportsioonis, tervikus.
Lipugammade osas on mitmel riigil edumaa – pole kuigi kaelamurdev liita elegantseks tervikuks klassikalise meregamma mariinsinine, valge ja punane. Teisalt katsu sa raju kollasega midagi kunstilist kokku keerata! Raske, kuid ometi võimalik. Ja lipuvärvidesse pole vaja ka lõksu jääda.
Traditsiooni teed minna on minu arvates üks ausamaid – just riikide omanäolisus ja ka eri arusaamad ilust rikastavad maailma kõige rohkem. Suhtuda aga sportlastesse nii, nagu dress oleks ainus, mida neil kanda sobib, on minu arvates väga ebaõiglane, lausa ahistav! Lohverdas seda dressi-seltskonda piisavalt ka Rio olümpiamängude avatseremoonial, kuid pilt oli enamasti nii igav, et sellest ei maksa rääkidagi.