Uskumused määravad meie elu, sestap inimesed, kes on seadnud oma armastuse otsingud filmi «Titanicu» või «Päevaraamatu» lätetele, peavad pettuma. Elu ei ole film, mis toimib ka siis, kui meie istume kinosaali mugavas toolis. Vaja on ka endapoolset aktiivset osavõttu.
Inimeste arusaam armastusest on niivõrd hägustunud ja inimesed on nii palju haiget saanud, et kui tõeline armastus koputab nende uksele, ei tunne nad seda ära. Tõeline armastus ei paista nagu Tuhkatriinu-loos või «Uinuvas kaunitaris», vaid see on üsna vaikne ja tasane, ilma õhupallide ja suure kärata. Siit näpunäide valget kleiti igatsevale naisele: idee valgest kleidist ja pulmadest võib olla nii tugevasti juurdnud uskumus, et mõeldakse sellele, millal ning kuidas kleiti kanda, vähem aga sellele, kellele see tõotus antakse ning millisel viisil see kaht inimest kokku liidab.
Vaimses maailmas on kõik lihtsam. Armastus eksisteerib meie kõigi vahel, aga valikud, kellega abielluda, sõltuvad juba kahe inimese omavahelisest kokkusobimisest, isiksustest, käitumislaadidest ja harjumustest. Hingelises plaanis võime mitmetega sobida, aga mitte kõigiga neist ei ole me võimelised igapäevaelu kohustusi jagama. Meile jääb meie inimlikkus. Me ei ole ainult meie hinge potentsiaal, mille rakendumiseni jõudmine võib võtta aega sajandeid, me oleme ka meie igapäevased teod, hoiakud ja harjumused.
Tihti on nii, et kui kohtame kedagi, kes meid jalust nõrgaks võtab, tunneme ennast seitsmendas taevas olevat, meie elu täitub päikesesäraga. Armumine. Mingi aja pärast saabub sõlmpunkt, mil partneriga side kas tugevneb, kasvab veelgi sügavamaks või rebib see sõlm ennast katki.