Arne Lauri ütleb, et see meie sisemine sentimentaalsus rajaneb sügavatel teadmistel, kuidas keha koosneb energiakeskustest, mis roll on asenditel ja liikumistel. Tantsumeditatsiooni eesmärk on lihtne, kultiveerida häid omadusi nagu headus, tänulikkus, omakasupüüdmatus, kaastunne. «Ei tea, kas hingeni jõuame, see pidi väga kõrge tase olema, aga lähedale saame jõuda, selle loomulikkuseni, mida jagada lähedastega,» räägib Arne.
Tantsujuhendaja sõnul on ta ühisruumis kui püha vaim, kes peab tunnetama ja saama kontakti, sest ollakse ju nagu üks pere, seal otsitakse üksteiselt, tunnetatakse ise, laieneb empaatiatunne ja teadvuse tõustes tekib terviku tunne.
Tegelikult on inimese elus kaks energiavälja, kus ühes liigutakse igapäevaselt, teises toimub teadvuse tõstmine, ja kui seda teist ei ole, tekib inimestes tühi tunne. Miks teevad rikkad, ilusad ja kuulsad nii sageli enesetappe? Sest nad ei saa hingetoitu, mida hing leiab vaid läbi inimlike omaduste kultiveerimise.
Me oleme kõik erinevad, nii oma emotsionaalsuse, suhtlemisoskuse,tagasihoidlikkuse kui ka impulsiivsuse poolest, kes on õnnelik, kes skeptiline, kes üliusaldav ja kes kahtlev — ühte tantsumeditatsiooni satuvad kokku väga erinevad osalejad, kuidas nad koos hakkama saavad?.
«Kes on juba siia tulnud, see on päris kõva sammu ära teinud, ta on psühholoogiliselt valmis, seepärast pole ma kunagi tundnud, et raske on,» ütleb Arne Lauri. «Üks inimene avaneb kiiremini, teine aeglasemalt, aga mu eesmärk polegi kiiresti kõiki avada, ma ei taha kedagi sellega šokeerida.» Kuigi see inimeste avamine pole kergete killast, on see tal siiski alati õnnestunud. Tantsujuhendaja sõnul ei saa osalejatele lihtsalt öelda, et tantsime, mediteerija peab anduma, tantsu käigus arenetakse ja puhastutakse. Tantsumeditatsioonis hakkavad tekkima energiad, lähevad käima puhastusprotsessid. Oluline on ka alandlikkus, kontroll ego üle, seda ka treeneri puhul, sest teda järgitakse ja imetletakse, siis tekib peenel tasemel uhkus ja siis keegi kindlasti provotseerib, tekib heas mõttes jama.