Soovitame: kümme kasulikku äppi moodsale naisele

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Caro / Scanpix

Mis on need vahvad ja kasulikud mobiiliäpid, mis ühe kavala naise nutitelefonist lisaks laialt levinud rakendustele leida võiks? Küsisime seda eksperdilt ning lisasime tema soovitustele ka Postimehe naistetoimetuse lemmikäpid.

Tele2 tootedirektor Karin Aroni sõnul on äppide kasutamine muutunud. Kui varem kasutasid naised mobiiliäppe enamasti meelelahutuslikel ja sotsiaalsetel eesmärkidel, siis täna pööratakse Aroni sõnul üha enam tähelepanu sellele, millist sisulist väärtust rakendus pakub.

«Mitmed igapäevaseid toiminguid lihtsustavad rakendused on leidnud koha ka minu nutitelefonis,» ütleb Aron ning toob välja seitse mobiiliäppi, mille olemasolust võiks tema hinnangul kasu lõigata iga naisterahvas. «Need kolme minutiga allalaaditavad tasuta äpid võivad luua turvatunde, säästa aega ning raha – selliseid võimalusi ei tasu kasutamata jätta.»

  1. Spendee on äpp kuluteadlikule naisele, kes enda finantsasjadest täit ülevaadet soovib. Rakendus võimaldab luua eraldiseisvaid virtuaalseid rahakotte, kuhu erinevate kategooriate lõikes kõik sissetulekud ja väljaminekud üles märkida (saadaval nii iOS kui Android telefonidele).
  2. TripList on asendamatuks abimeheks kõigile reisisellidele. Selles iOS operatsioonisüsteemiga telefonidele mõeldud rakenduses on võimalik vastavalt reisi pikkusele ja ja sihtkohale luua soovitustele tuginedes nimekirju asjadest, mida kaasa võtta. Seejärel võimaldab äpp järk-järgult maha kriipsutada kõik, mis pakitud saab. Kui ettevõtmine näib aeglane, saad motivatsiooni protsendist, mis mahakriipsutatud esemetega üha tõuseb!
  3. Vivino on ideaalne äpp veinisõbrale! Kui teed veinipudeli etiketist pildi, näitab rakendus veini kohta põhjalikumat teavet, sellele antud hinnanguid ja arvustusi. Ühtlasi annab äpp sulle soovitusi, millega seda veini sobitada, ning jätab meelde joogid, mida oled juba proovinud (iOS, Android).
  4. Basaar on kodumaine äpp, mis lahendab naiste ajatud mured seoses üleliigsete riiete ja aksessuaaridega, võimaldades kiirelt ja mugavalt asjadele uued omanikud leida. Seejuures on äpp väga käepärane, kuna sarnaneb paljude poolt armastatud Instagramile (iOS, Android).
  5. Companion muudab üksinda liiklemise mõnevõrra turvalisemaks. Äpis saad märkida enda teekonna alguspunkti ja sihtkoha ning valida sõbrad, kes sinu liikumistrajektooril nutitelefoni vahendusel silma peal hoiaksid. Näiteks annab äpp sõpradele märku, kui sa liiga kauaks seisma jääd või liikumistempot oluliselt muudad. Siis jääb sõprade otsustada, kas teha sulle kontrollkõne või võtta ühendust politseiga. Juhul, kui paanika on asjatu, pead sisestama koodi, mis saadab sõpradele välja sõnumi, et sinuga on kõik korras (iOS, Android).
  6. BeyondPod’iga saad mistahes ajal mistahes kohas striimida, alla laadida või kuulata põnevaid podcaste ehk audiosaateid. Androidi kasutajatele kättesaadavas rakenduses on märkimisväärne hulk kategooriaid, mis pakuvad silmaringi laiendavaid podcaste peaaegu igale maitsele. Kas otsustad millegi meelelahutusliku ja humoorika kasuks, kuulad midagi harivat või õpid mõnd vinget keelt, sõltub üksnes sinust!
  7. WaterBalance on kirsiks tordil kõigile tervisesõpradele, sest aitab vastavalt soole, vanusele, kehakaalule ja pikkusele päevas kõige optimaalsema koguse vett tarbida. Pärast iga joogikorda tuleb ära märkida, mida ja millises koguses tarbiti – tark äpp reageerib sellele ning näitab, kui palju vett sa veel vajad (iOS, Android).

Millised on Postimehe naistetoimetuse lemmikrakendused?

1. Spotify on Dagmari lemmikäpp ning ta ütleb, et Premiumile kuluvad seitse eurot kuus on tema üks targemaid investeeringuid. Spotify Premium on küll tasuline, aga annab piiramatud võimalused ka nutitelefonist muusikat kuulata (tasuta versioonil on nutifonis teatud piirangud). «Kuna ma elan linnast väljas, möödub palju aega töönädalast autoroolis. Autosse toob muusika aga just Spotify ning eriliselt tahan ma kiita rakendust Discover Weekly eest – igal esmaspäeval koostab Spotify minu möödunud nädala kuulatud muusika põhjal isikliku playlisti ning pakub uusi ja huvitavaid artiste, kelle looming minu maitsele sobida võiks. See on asendamatu kullaauk ning peaks kuuluma iga muusikasõbra põhivarustusse.»

2. VSCO on Ingridi lemmikäpp piltide tuunimiseks. Rakenduse abil saab pilte muuta heledamaks, lisada kontrasti, muuta pilti teravamaks ja kasutada väga lahedaid erinevaid filtreid. Kuna sotsiaalmeedial on ikkagi väga suur osa noore inimese elust, siis selle äpiga saad oma pildid viia järgmisele tasandile. «Soovitan kõigile, kellele meeldib oma piltidega natuke vaeva näha,» kiidab Ingrid.

3. Vana hea Instagram on nii Kerti kui Dagmari jaoks üks asendamatumaid rakendusi. «Kui sa ei ole suurem asi äpisõber ning ei viitsi väga sotsiaalmeediale aega kulutada, siis Instagram on täpselt paraja suurusega aken, läbi mille maailma vaadata ning sõprade tegemistel silma peal hoida,» arvab Dagmar. NB! Jälgi ka meie tegemisi Instagramis! Leia meid: instagram.com/naine.postimees.

Tagasi üles