Praegusel ajal aga, kui maailm, kus me kõik koos hakkama saama peame, on muutunud oluliselt tsiviliseeritumaks, tundub selline kriiskav õiguste taga nõudmine tobe. Nälgija rõõmustab ka hallitava leiva üle, gluteenivaba ja ökot küpsetist tuleb tal meelde küsida alles siis, kui kõht muust söögist täis on. Me juba tohime nagunii kõike ülalmainitut, naistel läheb praegu päris hästi, võiks isegi öelda. Pole isegi välistatud, et järgmine aasta samal ajal istub nii Valges Majas kui Kadriorus naispresident, mida siis veel tahta?
Jah, mida veel tahta. Enam ei aja me taga konkreetseid reaalseid asju, vaid pigem aetakse juuksekarva lõhki hinnangute, nõudmiste ja tunnete kallal nokkides. Selleks peavadki paljud feminismi negatiivseks nähtuseks, et keegi ei taha kuulata seda tüütut ja rõõmutut poisipeaga analüütikut, kes tõstatab igal koosolekul päevakorrapunktina mõne pealt kuuldud sobimatu komplimendi. Mis tavaliselt isegi tema kohta ei käinud.
«Mul on tunne, et nii tööl kui mu suguvõsas kehtivad käitumisele topeltstandardid,» ei ole eriti hoogne karjatus, millega tänavatele minna. Ometi on need erinevad nõudmised meestele ja naistele olemas ning just nendes ennast ebavõrdsete võimaluste kole pea peidab. «Praegusel ajal on seksism nagu Meryl Streep mõnes uues filmis: vahel ei pane teda kohe tähele,» kirjutab Caitlyn Moran raamatus «Kuidas olla naine» ja mul on ainult hea meel, et vaene Caitlyn ei ole kunagi Eestis jaanipäeva pidanud. Ta paneks topeltstandardeid kohe tähele.
Mul on tunne, et mind võetakse teiste standardite järgi, ja mul on kõrini nendest standarditest. Miks ei või üks naisterahvas endale vahel labasust lubada, olgu see siis intervjuus ropendades, liikluses huligaanitsedes või nii sama pidu pidades? Miks ei võiks me kõik astuda seda väikest sammu ja ka pidusid pidades võrdõiguslikud olla? Jumal teab, et me oskame päris hästi käituda päise päeva ajal kontorites, asi see siis ööpimeduses lõkke ääres end kätte võtta!