Ega Hollywoodi filmides nähtu väga vale olegi, kuid vähesed hoiavad tänapäeval suuri summasid kodus ja üha enam inimesi investeerib oma kodu turvaliseks muutmisesse, kirjutab Julged Hoolida. Turvauksed, lukustatud trepikojad, koduvalve teenus ja kodukindlustus on paljude jaoks iseenesestmõistetavad meetmed. Kas siis on üldse vaja muretseda oma väärtuslike asjade pärast, mis jäävad turvauste taha, või peaksime siiski teadma, kuidas neid hoiustada ja kaitsta juhul, kui turvauks veab alt ning kindlustus keeldub kallist vara kindlustamast?
Väärisesemete hoiustamise ABC
G4Si juhtimiskeskuse juhataja Reiko Tääker nendib, et esmalt peaks inimene veenduma, et väärtuslikud asjad ei vedeleks mööda majapidamist laiali, kus neid on vargal kerge lihtsalt üles noppida. Tundub naeruväärselt lihtne printsiip, kuid Tääkeri sõnul pole harukordne see, kui varas murrab sisse korterisse või majja, kus ta on varem märganud, näiteks läbi akna, vedelemas väärtuslikku vara, olgu see siis kallis elektroonika, raha või ehted. Samuti ei soovita Tääker panna raha või väärisesemeid tavapärastesse või filmis nähtud n-ö peidukatesse.
Murdvaras on harilikult üsna nutikas ja oskab vaadata nii riidekapi põhjas seisvasse jalatsikarpi, madratsi alla kui ka öökapi esimesse sahtlisse. «Kui kodus on paar-kolm hinnalist eset, siis need võiksid olla tugevast materjalist lukustatud kapis,» soovitab Tääker. Kui asju on rohkem, siis tasuks kaaluda turvakapi või seifi soetamist. Tääker lisab, et tänapäeval täidab paljude inimeste jaoks kodu ka kontori rolli, mistõttu on rohkem väärtuslikku, mis vajab hoiustamist. Dokumentide, jooniste, andmekandjate, litsentside, vormide jm olulise talletamiseks on kindlasti vaja seifi.