Ma ei arva, et kõike peab iga küsijaga jagama.
Ma ei arva, et mänguväljakul peab kõikide soovijatega kaasavõetud asju jagama lihtsalt sellepärast, et laps tahtis oma asjadega ka liivakastis mängida ja need sinna kaasa võttis.
Ma ei arva, et külalistele peab kõik, sealhulgas erilise tähendusega asjad välja tooma.
Ma ei arva, et see on tegelikult kadedus.
Ma ei arva, et aastane laps peab loobuma käesolevast mänguasjast, kui võõras kuuene seda nõuab, lihtsalt sellepärast, et ta seda nõuab. Olen kuulnud arvamusi, et peaksin oma aastasele selgitama, et teine tahab sellega mängida, ja ole nüüd hea laps ja anna, soovitatavalt kohe, sest muidu ta ei õpigi mitte kunagi, et oma asju peab jagama. Aga see aastane tahab ju ka? Miks tema tahtmine on kuidagi teise omast kehvem? See ajab mind selle puhul vaata et kõige rohkem segadusse – miks ühe lapse tahtmine peaks teise omast nö üle olema?
Lisaks jääb mulle tegelikult veidi arusaamatuks, mis eriline võlu on nimetatud kuuese jaoks kümnete ümbruses vedelevate mänguasjade seast just sellel väikelapse käes oleval suvalisel topsikul või kühvlil, millega viimane on koos hommikul ärganud, päev läbi ringi tuianud ja tõenäoliselt läheb sellega ka vanni ja magama?
Ma tean, et paljud ei mõista seda. Ma tean, et paljude jaoks ei ole olemas erilisi asju, mida nad jagada ei soovi. Ma tean, et paljude jaoks on see kadedus. Aga olgu siis nii. Kasvatan oma lapse kadedaks.