Millest rääkisime enne ja pärast, seda ma ei mäleta, aga seda ütlemist mäletan, kui kokkuvõtet millestki suurest, millestki sellisest, millest kohe nagu aru ei saanud, aga mällu süüvis ja siiani kummitab, eelkõige ses mõttes, et ütles ta seda nüüd ikkagi n-ö filosoofiliselt maailma paika panevalt või konkreetselt mulle?
«Mehi on kerge vägistada, sest nad tahavad niikuinii!» olid need tähtsad sõnad.
Oot, kui ta nüüd konkreetselt mind mõtles, siis kas oligi nii, et enda arust sain, mis tahtsin, aga tegelikult sai hoopis tema ja mitte sedasi viisakalt, vaid vägistades, kasutades kõikvõimalikke jõu liike, välja arvatud füüsiline jõud? Et tegelikult tahtis tema rohkem kui mina, võiks öelda, et tema tahtmine oli võrreldes minu tahtmisega nii suur, et ma nagu ei tahtnudki, tegin seda sisuliselt vastu tahtmist, sest tema tahtis nii hirmsasti? Ja kas see, kui üks pool tahab natuke, aga teine hirmsasti – ja seega allub nõrgem tugevama tahtmise jõule – ongi vägistamine?
Aga miks see nii siis ikkagi on, et mehed «tahavad niikuinii», aga naised ainult siis, kui ... tahavad? Ja kui nad juba tahavad, siis on mees alati varnast võtta, sest isegi, kui ta päriselt ei taha, tahab ta ju «niikuinii»? Ütleme, et mees ei taha, aga ei öelda ka ei julge, sest järgmine kord, kui tahab, siis ei saa? Ja lasebki end vägistada. Kas seda mõtles see naine?