2. Kas sinu suhe on stabiilne ja õnnelik?
Kui sa oled hetkel monogaamses suhtes ja soovid seda avada uutele tulijatele, küsi endalt, kas tegu on kindla suhtega? Kas sina ja su partner armastate ja hindate teineteist, kas teie suhtes on olulisel kohal lähedus, kas te olete oma eluga rahul ja teil pole mõtteski lahku minna? Need küsimused on olulised selleks, et mõista, kas tahate polüamoorset/polügaamset suhet õigetel põhjustel. Ärge võtke oma suhtesse uusi inimesi lootuses parandada katkist suhet või lootuses pääseda halvast suhtest – suure tõenäosusega lõpeb see suure katastroofi, tüli ja pisaratega.
3. Kas sa suhtled meelsasti seksi ja suhete teemal?
Avatud suhtes on kommunikatsioonil väga oluline roll. Sa pead olema valmis täielikuks avameelsuseks: esiteks pead tunnistama, et soovid suhtesse veel kedagi. Kuid see on alles algus, sest rääkida tuleb ka teineteise vajadustest, ihadest ja piiridest, millest ei soovita üle astuda; samuti tuleb kokku leppida reeglid ja sõlmida kokkulepped; omaette väljakutseks on toimetulek konfliktolukordade, armukadeduse ja vihaga. On inimesi, kes sulguvad endasse iga probleemi korral ja ka neid, kes ei oska teist poolt kuulata. Kui sinu suhtlusoskus pole kiita ja meelsamini jätad probleemid teise inimese kanda, võib avatud suhe kaasa tuua palju valu kõigile osapooltele.
Tihti arvatakse, et avatud suhe õnnestub vaid siis, kui suhtes on inimesed, kelle jaoks armukadedus on võõras nähtus. See pole päris tõsi, sest ka toimivates avatud suhetes esineb armukadedust. Polüamooria ei eelda armukadeduse puudumist, aga kindlasti on avatud suhtel suuremad šansid õnnestuda, kui selles osalevad inimesed on pigem mõõdukalt kui väga armukadedad. Kui sa aga juba tead ette, et ei suudaks oma kallimat näha teisega koos, siis polüamooria ei ole kindlasti sinu jaoks.