1. See suurendab sinu enesekindlust!
2. Aitab arendada enesedistsipliini!
3. Aitab parandada füüsilist seisundit!
4. See aitab arendada reflekse!
5. Sellel on positiivne mõju su elule!
6. Osata ennast kaitsta on tõeline elukindlustus!
«Alati ei ole sa oma sõprade, isa, venna või abikaasaga väljas, kes sind kaitsta saaksid, sa liigud ka üksi ringi!» tuletab Ööpik meelde.
Lauri Ööpiku sõnul ei ole enesekaitsetreeningul osalemisel vanus sugugi määrav. Küll tasub võimaluse korral ka lapsele tutvustada võitluskunste, kas või mänguliselt. Enamasti võetakse idamaiste võitluskunstide trennidesse juba nelja-aastaseid põnne.
«Hilisemas eas alustamisel on teatud takistused - kool, töö, pere, muud kohustused - kuid alustada ei ole siiski kunagi liiga hilja,» julgustab ta. «Kindlasti ei teki oskused peale ühte tundi. Nagu iga hea asi, nõuab ka see aega. Kes aga ei alusta, ei saa kunagi oskama…»
Rumal oleks arvata, et enesekaitset saab õppida Bruce Lee ja Steven Seagali filmidest või Youtube’i videotest, kus loobitakse mehi paremale ja vasakule. Ööpiku sõnul on kurja juur ka alkohol, mis sisendab liigset enesekindlust ja võib panna uskuma, et ekraanilt nähtu tuleb kuidagi kasuks. «Päris elu ei ole midagi sarnast. Tuleb endale aru anda, et reaalsus on karmim,» nendib Ööpik, kes on ka nelja-aastase turvatöö kogemuse ajal näinud nii mõndagi.
«Inimesed õpivad internetist väga põnevaid asju, kuid ma ei usu, et Youtube’ist on võimalik kõik täpselt selgeks saada. Sealt võib saada ettekujutuse, kuidas miski käib ning see on abiks treeningu valimisel, kuhu minna ja mida teha,» lisab ta, et trennis kogetakse kõik omal nahal läbi. «Treener tegeleb sinuga, juhendab sind ja mis põhiline - sul on alati võimalus küsida, kui sa millestki aru ei saa. Youtube’ilt ei saa küsida ei löögi tugevuse ega korrektse tehnika kohta.»