Tõsi küll, et alati on olemas selliseid ülemusi, kes ongi oma olemuselt õelad, ebakompetentsed ja/või laisad. Sellegipoolest ei maksa unustada, et enamasti ei värvata juhte juhuslikult. Tavaliselt on nad leidnud oma koha seetõttu, et on võrreldes tavatöötajaga targemad, oskuslikumad, töökamad ja/või vaimselt tugevamad.
Kõnelustest pahurate alluvatega tuleb välja viis peamist ülemuse tüüpi, keda alluvad enim vihkavad. Selle asemel, et neid lihtsalt jobudeks pidada, tasub mõelda, miks ülemused nõnda käituvad.
Vihane ülemus. Alati leidub ka päriselt võimunäljas juhte, kes naudivad oma hirmuvalitsust. Mõnikord on aga ülemuse vihal selge põhjus. Mõtle järele, kas mõni alljärgnevatest olukordadest kehtib ka sinu töökohas?
Tema töö on raske või stressitekitav - näiteks on tema enda otsesel juhil talle ebareaalseid ootusi.
Teda häirivad meeskonna kehvad töötulemused või halb suhtumine.
Tal on pereprobleeme ja pinge käib üle pea.
Sa ise teed tööd vähe või halvasti; pead end targemaks kui oled; oled laisk, vingud palju; puudud sageli töölt või jääd tihti hiljaks.
Inimesed ei ole täiuslikud ja samuti pole seda kõik ülemused. Kas sa oled kindel, et suudaksid ise töötada tema kohal paremini kui tema seda teeb? Mõistlik oleks veidi järele mõelda, kas sa ise võiksid oma ülemuse vihaks põhjust anda ja kui see pole selge, siis küsi oma töökaaslaste arvamust.