E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pere tugiisik aitab raskustesse sattunud peresid

Dagmar Lamp
, naine.postimees.ee toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Foto: PantherMedia / Scanpix

Sellest aastast tegutseb SOS peretugevdusprogramm Keila linnas ja Keila ning Harku vallas. Koostöös omavalitsustega aidatakse raskustesse sattunud lastega peresid. 

«Abi seisneb selles, et SOS Lasteküla pakub hättasattunud lastega peredele tugitöötaja abi, kes kaardistab abivajava pere nõrkused ja tugevused ning töötab koos perega välja plaani, kuidas keerulisest olukorrast välja tulla,» ütleb SOS Lasteküla teenuste arenduse juht Elmet Puhm.

Pere tugiisiku oluliseks ülesandeks on luua perega hea kontakt ja selgitada välja, millist abi pere täpselt vajab. Samuti juhendab ja suunab ta vajadusel pere ning innustab vanemaid oma laste heaolu nimel pingutama. Kui peaks selguma, et vanemad või lapsed vajavad erinevaid tugiteenuseid, nagu võlanõustamine, psühholoogiline nõustamine, õpiabi või muid olulisi teenuseid, siis leitakse need koostöös kohaliku omavalitsusega.

«SOS peretugevdusprogrammi põhieesmärgiks on kaitsta ja aidata last, läbi tema vanemate aitamise. Iga laps peaks tundma end oma eakaaslastega võrdväärsena ja mitte saama põlatud seetõttu, et olukord tema peres on keerulisem kui teistel lastel.»

Keila linnas ja Keila ning Harku vallas on tänaseks alustatud juba kümne lastega pere abistamisega.

SOS peretugevdusprogramm alustas tööd 2008. aastal Ida-Virumaal. Täna on SOS peretugevdusprogrammid Keila linnas, Keila ja Harku vallas, Narvas, Narva-Jõesuus ja Sillamäel. Programmist on kaheksa aasta jooksul abi saanud üle 700 lapse ja 300 pere. SOS peretugevdusprogrammi tehakse annetajate ja kohalike omavalitsuste toel.

SOS Lastekülad on täna Juurus, Põltsamaal, Narva-Jõesuud ja Keilas, noortekodud asuvad Tallinnas ja Keilas. SOS Lasteküla peredes on kodu leidnud 200 last.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles