Kurmet Vasser, Puhastuseksperdi koolitaja-konsultant, on oma karjääri jooksul näinud kõiksugu huvitavaid koristusvõtteid – ja seda tolmulapi vetsupotis niisutamiseni välja. «Kõige levinum viga on peale koristamist koristusjäljed puhastatud pinnal ehk «tegin küll, aga puhtaks ei saanud»,» ütleb Kurmet. Ta rõhutab, et tegelikult pole meil kodus üldse vaja tervet kapitäit erinevat kodukeemiaarmeed. «Parim kombinatsioon kodu koristamisel on puhas mikrokiudlapp ja puhas vesi!»
No kohe kuidagi ei viitsi ...
Kuidas aga end koristama innustada, kui kohe kuidagi ei viitsi? Kurmet vaatab aga asjale hoopis omamoodi: «Laiskus on koristamisel kõige suurem abimees! Mõtle, kuidas saaks lihtsamalt, väiksema vaevaga soovitud tulemuse kätte.»
Ekspert õpetab, et kõigepealt peaks igaühel olema selge eesmärk: miks me midagi teeme. Näiteks: kui sa pühid tolmu, siis tee seda maksimaalselt kokku kogudes, mitte tolmutuustiga mööda elamist laiali ajades. Sama teeb muide ka tolmuimeja, mis paiskab tolmu õhku, kust see natukese aja pärast taas pindadele langeb.
«Investeeri korralikesse töövahenditesse ja hoolda neid nii, nagu juhend ette näeb,» toob Kurmet veel ühe elementaarse nipi, kuidas koristamist meeldivamaks muuta. «Me vajame tulemuslikuks koristamiseks väheseid tarvikuid ja aineid, aga need peavad olema soetatud vajadusepõhiselt ja läbimõeldult.» Peamine viga, mida kodudes tehakse, on mikrokiudlappide – mis on koristamise juures supervahendid – vale kasutamine. Mikrokiudlappe tuleb pesta vähemalt 60 kraadi juures, eraldi pesukotis (mingil juhul ei tohi lasta seda kokku puuvillaste esemetega) ning kindlasti pärast iga koristuskorda. Muidu juhtub, et hõõrud ringi musta lapiga ja on ilmselge, et musta lapiga hõõrudes ei saa me puhtust luua.