Sugupuid uuriva veebilehe MooseRoots eksperdid analüüsisid inimeste eesnimesid ja koostasid nimekirja nimedest, mis on läbi aegade kuulunud märkimisväärsetele filosoofidele, kirjanikele, matemaatikutele, teadlastele, leiutajatele, kunstnikele, heliloojatele ja Nobeli preemia saajatele. Asjatundjate hinnangul on mõned nimed, mis on omased just geeniustele, edastab Brit.co.
Järgnevalt on välja toodud eesnimed, mis kuuluvad geeniustele. Oluline on aga märkida, et meessoost geeniuste tegemisi on läbi ajaloo rohkem üles märgitud, mistõttu oli naiste eesnimede osakaal nimekirjas väiksem.
Naissoost geeniuste eesnimed
Mary – 140 naissoost geeniust on läbi aegade seda nime kandnud. Üheks märkimisväärseks näiteks on Mary Shelley, kes kirjutas «Frankensteini».
Elizabeth – selle nimega naissoost geeniusi on ajaloos olnud 88. Üks neist on kuninganna Elizabeth I, kes suutis oma riiki täiesti üksinda juhtida – sel ajal oli see ennekuulmatu.
Maria – erinevaid allikaid uurides leidsid eksperdid, et Maria-nimelisi geeniusi on olnud 72 tükki. 18. sajandil elanud Maria Agnesi oli lausa lapsgeenius, kes juba 5-aastaselt rääkis nii itaalia kui prantsuse keelt. 9-aastaselt suutis noor neiu juba suhelda ladina keeles. Ta jätkas õppimist ja omandas elu jooksul veel neli erinevat keelt.
Anne – selle nimega naisgeeniusi on olnud 56 tükki. Anne Sexton oli Pulitzeri auhinnaga pärjatud kirjanik; Anne Brontë oli samuti menukas kirjanik.
Margaret – seda nime on kandnud 55 märkimisväärset naist. Mõned tuntumad Margaretid – Margaret Atwood ja Margaret Mitchell – on kuulsust kogunud edukate kirjanikena (viimane kirjutas näiteks raamatu «Tuulest viidud»). Kindlasti ei saa märkimata jätta ka Margaret Thatcherit, kes oli Inglismaa esimene naissoost peaminister.