New Yorgis, peamiselt Bronxi linnaosas üles kasvanud Porter sai enda sõnul suureks teadmisega, et mees peab olema karm, tugev, vapper, domineeriv, et tema jaoks ei eksisteeri valu ega emotsioone - välja arvatud viha -, et ta ei tohi tunda hirmu, olla nõrk ega nutta.
Et mehed on vastutavad, mis tähendab, et naised ei ole; et mehed juhivad ja naised peavad tegema seda, mida mehed ütlevad; et mehed on paremad ja naised halvemad. Et naised on nõrgad, et naised on vähem väärt, et naised on meeste omand, objektid, täpsemalt seksuaalsed objektid.
See kõik defineerib kollektiivses teadvuses Porteri sõnul meheks olemist, moodustades nn meeste kasti (man box).
Porter tõi ühe näite seoses oma lastega. Nimelt on tal 11-aastane tütar Jay ja 12-aastane poeg Kendall. Kui nad olid 4-6-aastased, siis Jay võis tulla nuttes oma isa juurde ja Tony võis teda lohutada ja öelda, et nuta, nuta, nuta ennast tühjaks.
Kui ta aga nägi Kendallit nutmas, oli reaktsioon reeglina sootuks teine. Porter tunnistas, et andis pojale tavaliselt 30 sekundit ning selleks ajaks, kui poiss tema juurde jõudis, küsis ta tema käest rangelt: «Miks sa nutad? Hoia pea püsti, vaata mulle otsa! Seleta mulle, mis on valesti! Ma ei saa sinust aru, miks sa nutad?». Kuid seegi polnud veel kõik. Pärimisele võis järgneda käsk: «Mine oma tuppa, istu maha, võta ennast kokku ja siis tule tagasi ja räägi minuga, kui sa suudad minuga rääkida nagu mees!»