Sellest hoolimata olin ma optimistlik, et minust saab järgmine maailma parim lumelauataja. Siis jäin rasedaks ja lauaoptimism ununes.
Küll aga haarasin ma kahe käega võimalusest uuesti lumelauda proovida, eriti kuna Nõmme Lumepargi vahva treener Liis Needrit oli mingil põhjusel täitsa valmis minusuguse kõrgusekartjast ebagraatsilise olendiga mägesid vallutama minema.
Algajate mäevallutused on kõrvalt vaadates muidugi naljakad, aga ma võin ausalt kinnitada, et vähemalt esimesi kordi laual olemine on piisavalt adrenaliinirikas kogemus ka paarimeetrise kallaku peal. Kuramus, see oli päris adrenaliinirikas ka täiesti lauge maa peal!
Liis aga kinnitas, et tegelikult on kõik hästi ja pole vaja üldse põdeda, kui oledki juba kepsakast teismeeast väljas, armastus oma aina hapramateks muutuvate luude-kontide vastu on ajaga kasvanud ning enam ei kipu hulljulgelt kohe kõrgusi vallutama. Lisaks avastasin ma, et kardan kohutavalt lifti, mis lauaga mäele peaks vedama. Kuigi igatpidi on lihtsam lasta liftil end leebelt mööda mäge ülespoole vedada, tundus see kohutavalt hirmus, sest mõelge! Ma võin ju kukkuda!
Esimene lumelauatund aga taastas mu optimismi. Liis on suurepärane treener, kannatust on talle antud ikka kamaluga ning kuigi ta laseb harjutusi katsetada mulle mugavas tempos (ja ma olin igaks juhuks ekstraaeglane), teab ta täpselt, millisel hetkel ikkagi tagant sundida. Ja ma isegi kukkusin ainult siis, kui kästi (sest kukkumise õppimine on üks esimesi asju, mis tuleb mäel selgeks saada) ning vaid tunni lõpuks prantsatasin suure kauni kaarega lumme, nii et lumelauapükstel rebenes lukk ning nööbid lendasid igas ilmakaares laiali. See on see, kui end natuke lollitades kümne aasta vanustesse lumepükstesse pressid ja loodad, et ju peab.