Viimase aasta jooksul on paarisuhtes olevatest inimestest füüsilise vägivallaga kokku puutunud 5 protsenti meestest ja 4 protsenti naistest, sealjuures koges suurem osa meestest ja väiksem osa naistest kergemat füüsilist vägivalda.
Kui vägivald paarisuhtes juba aset leiab, siis mehed kogevad enamasti esemega loopimist või löömist, naised seevastu raskemat vägivalda: peksmist, kägistamist, relvaga ründamist, seksuaalset vägivalda vms.
Kogu elu jooksul füüsilist vägivalda kogenud meestest sai vaid 6 protsenti tunda peksmist või kägistamist, kuid naiste hulgas on seda kogenuid mitu korda rohkem: 32 protsenti.
Seega on tõenäoliselt suur osa meeste kogetud füüsilisest vägivallast paarisuhtes naisepoolne enesekaitse või ka kättemaks — ehk lähtudes Johnsoni väljatoodud määratlusest, vägivaldne vastuhakk.
Et meestele langeb paarisuhtes osaks pigem kergem ja naistele raskem vägivald, on ka füüsilise vägivalla tagajärjel saadud vigastused meestel ja naistel erinevad. Nendest meestest, kes viimase viie aasta jooksul on kogenud füüsilist vägivalda paarisuhtes, ei saanud viimase juhtumi ajal 80 protsenti mingeid füüsilisi vigastusi. Seevastu vaid pool naistest pääses vigastusteta.
Sageli tuuakse põhjuseks, miks naiste vägivald meeste vastu jääb märkamata, et mehed häbenevad ohvriks langemisest rääkida. Palin-Davies (2006) on välja toonud, et paarisuhtevägivalda põhjustavad nii mehed kui ka naised, kuid mehed annavad nende vastu suunatud vägivallast harvemini teada ega määratle end sagedasti ohvritena.
Tuginedes oma pikaajalisele kogemusele töös vägivallatsejatega, juhib L. Bancroft (2002) tähelepanu asjaolule, et ka naine tunneb end alandatuna, rääkides teda tabanud vägivallast, ja soovib säilitada oma eneseväärikust samamoodi nagu mees.