Selleks, et pikaajaline suhe oleks rahuldustpakkuv, peab eksperdi sõnul olema enda igapäevaste harjumuste suhtes märksa tähelepanelikum. Samuti võib hoolt ja armastust välja näidates aidata oma kallimal halbu kombeid välja juurutada.
Teadlane Michael Cunningham ja ta kolleegid uurisid kümme aastat tagasi, kuidas mõjutavad paarisuhteid väikesed, aga korduvad ja tüütud harjumused. Neil õnnestus leida, et seda tüüpi käitumisharjumused mõjuvad partnerile samamoodi nagu «sotsiaalne allergia» – nii nagu allergiate puhul ikka, on esialgsel kokkupuutel reaktsioon suhteliselt leebe, kuid korduval kokkupuutel tundlikkus suureneb. Lähisuhtes seega tekitab partneri halb harjumus lõpuks pahameelt ja tülgastust. Seetõttu võivadki suhte alguses tühistena näivad kombed kujuneda aja jooksul nii häirivaks, et võivad osutuda suisa talumatuks.
Uurijad selgitasid sääraste sotsiaalset allergiat tekitavate käitumisharjumuste seas välja neli peamist tüüpi:
Tahumatus: halb hügieen, lohakus (ei korista enda järel), ei ole viisakas.
Hoolimatus: liigne tähelepanuvajadus, pidev hilinemine, enesekesksus vesteldes.
Pealetükkivus: kriitilisus, armukadedus, kamandamine ilma autoriteedita, kontrollivajadus.
Piiride ületamine: alkoholiga liialdamine, töölt viilimine, teistega flirtimine.
Samad uurijad tegid hiljem ka teise uuringu, milles vaatasid täpsemalt, kuidas need harjumused paare mõjutavad. Nende tulemustest selgus, et nn sotsiaalset allergiat tekitavaid käitumisnorme esines meeste ja naiste seas võrdselt, kuigi väikeste erinevustega – kui meestel oli rohkem tahumatust ja piire ületavaid käitumisharjumusi, siis naiste käitumises tuli rohkem ette hoolimatust ja pealetükkivust. Mida sagedamini keegi sellist käitumist välja näitas, seda intensiivsem ja negatiivsem oli sellele tema partneri reaktsioon.