L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elektroonilised beebimänguasjad kahjustavad lapse kõneoskust

Linda Pärn
, toimetaja
Facebook
Comments
Foto: SCANPIX

Tulesid vilgutavad, laulvad ja rääkivad elektroonilised beebimänguasjad on seotud lapse kehvema kõneoskusega, vahendab Emmede Klubi detsembri lõpus teadusajakirjas JAMA Pediatrics avaldatud uuringut.

Võrreldes traditsiooniliste mänguasjadega nagu raamatud, ehitusklotsid, pusled, kujundisorteerijad jms räägivad elektrooniliste beebimänguasjadega mänginud lapsed vähem ja kehvemini.

Põhjus on selle uuringu järgi asjaolus, et elektrooniliste mänguasjadega mängimise ajal räägivad ja seletavad vanemad lapsele vähem. Kõige enam rääkisid vanemad lastega aga siis, kui mängiti ühiselt beebiraamatutega.

Kuigi elektroonilised mänguasjad meeldivad lastele ja tõmbavad juba päris pisikeste beebide tähelepanu väga hästi, vähendavad nad seeläbi ka lapse ja tema vanemate vahelist suhtlust, mis omakorda mõjutab kõne arengut ning on muuski mõttes kahjulik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles