Kes on need naised, kes pöörduvad kriisikodu poole oma muredega? Kas nad kuidagi eristuvad ka sotsiaalsete tunnuste poolest?
Need naised, kes meie juurde jõuavad, on sellised, keda te võite iga päev enda kõrval näha, võib-olla kõrvalkabinetis, võib-olla kaupluses jne. Meie juurde satuvad need naised, kes otsivad ise väljapääsu.
Meie juurde ei jõua need naised, keda näidatakse politseikroonikas – tüüpiliselt on seal kõrval ärajoonud näoga ja tätoveeritud, maikas mees, kes on selle naise suhtes vägivaldne olnud. Kuna me ei tegele asotsiaalseid eluviise harrastavate inimestega. Lisaks peavad naised ise meie juurde pöörduma, aga väga paljudes peredes, kus on kergelt selliseid asotsiaalseid eluviise, naine ei otsigi abi, ta ei pöördugi kuhugi.
Tihti kannatatakse niisama ega võeta midagi ette. Kuidas teile tundub, kas naised oskavad ja julgevad üldse teie poole pöörduda?
Ma arvan, et need, kes varjupaikade poole üldse pöörduvad, on jäämäe tipu osa. Suur enamus ei pöördu. Üldiselt on need majanduslikud põhjused, mis hoiavad naist mehe küljes kinni. Naistel on hirm, kas nad saavad üksi hakkama.
Meie poole pöördumine vähenes eelmisel aastal, kui masu tuli, kuigi oleks võinud arvata, et võib-olla perekonnas muutuvad olukorrad närvilisemaks ja naiste vool [meile] suureneb. Siiski on nii, et peres võib rahapuudus olla ja mõlemad kaotada töö, aga kui ikka mees pole vägivaldne, siis ega ta selle pärast hakka kodus rusikatega vehkima.